fbpx

Pese kodus aknaid nagu koristusfirma proff!

Kevad on, teadagi, aknapesu aastaaeg. Ehkki koristusfirma ekspertidena puutume enamasti kokku suurte büroode klaaspindadega, jagub meil näpunäiteid ka kodustele aknapesijatele.

Kui keeruline töö on aknapesu, sõltub enamasti sellest, kui kergesti või raskesti aknapinnale ligi pääseb. Olemuselt on ju tegemist lihtsa tööga. Kui hästi see aga õnnestub, sõltub kolmest peamisest komponendist – ilm, vahendid ja töövõtted.

Pese vastava ilmaga

Millise ilma valid, kui aknapesu planeerid? Kindlasti tekib kiusatus eelistada päikselist ilma, sest siis on lahtise akna vahel toimetades soojem, eks? Kuum päikesepaisteline ilm on aga halb valik, sest siis jäävad aknale pesuvahendi jäägid ja triibud lihtsamini. Isegi kui arvad, et oled akna täiesti puhtaks saanud ja see särab lausa imeliselt, saad tulemust lihtsasti kontrollida. Pane ette päikseprillid – sa ei usu, mis jutte ja triipe sa järsku nägema hakkad. Proovi järele!

Aknapesuks on tegelikult parim kergelt pilvealune ja sombune ilm. Õrn vihmasabin tuleb ainult kasuks. See ei määri mitte puhast akent uuesti ära, vaid hoopis loputab viimse kui pesuvahendijäägi maha.

Kasuta neid vahendeid!

Kuigi erinevaid aknapesu riistapuusid tekib kaubandusvõrku üha juurde, ei vaja sa tegelikult muud kui üht švammi, millega mustus lahti hõõruda, ning kummiäärega kaabitsat, millega pesuaine-mustus minema pühkida. Haara kindlasti ligi ka majapidamispaberi rull. Vanu ajalehti me kasutada ei soovita, sest trükivärv võib paberilt aknale kanduda ning klaasi ära määrida.

Professionaalne akende pesuks mõeldud puhastusvahend on ülitõhus ja seda kulub vähe, aga sina spetsiaalseid aknapesuvedelikke tegelikult otsima ei peagi. Tavaline nõudepesuvahend (näiteks Fairy) sobib aknapesuks väga hästi. Umbes 5 liitrile veele kulub seda üks teelusikatäis. Sega vedelik läbi ja tõhus vahend ongi olemas.

Ka töövõtted loevad

Akende pesu alusta alati raamidest. Liigu klaaside juurde alles siis, kui raamid puhtad. Võib kõlada üllatavalt, aga selle reegli vastu kiputakse sageli eksima, sest raamid meenuvad alles hiljem.

  1. Puhasta ära aknaraamid.
  2. Niisuta švammi puhastusvahendi lahuses ja kanna vahend klaasile.
  3. Hõõru klaas korralikult vahendiga kokku.
  4. Nüüd võta appi lapp või majapidamispaberi tutsak. Libista lapi või paberitutsakaga klaasi ülemise ääre ühest otsast teise, nii et klaas saaks umbes sõrme jämeduse laiuselt kuivaks.
  5. Samamoodi tõmba kuivaks ka vasak äär.
  6. Hakka klaasi kaabitsaga puhtaks tõmbama. Pea meeles, et iga pühkimise järel tuleks kaabits kuivaks tõmmata. Kasuta selleks lappi või majapidamispaberit.
  7. Liigu sirgete liigutustega horisontaalselt, alustades vasakust ülemisest äärest. Kui soovid, võid liikuda ka vertikaalselt. Proffidel on oma sptesiaalsed liigutused, mis tagavad kiiruse, kuid neid ei ole sul tarvis omandada – saab ka lihtsamalt.
  8. Nurgad puhasta-kuivata üle majapidamispaberiga.

Soovitame aknad kõigepealt ära pesta väljast ning alles seejärel seest. Juba seestpoolt puhastatud akna võid väljapoole upitades lihtsalt uuesti ära määrida.

Ja nii lihtne see ongi. Kiiret ja tõhusat aknapesu!