fbpx
autpesu

Kuidas ise autot pesta? 8 nippi, mida sa enne ei teadnud

Iga autoomanik on vähemalt korra elus ise autot puhastanud. Aga siis käega löönud, sest auto lihtsalt ei saa puhtaks ja lõputu küürimine on tüütu. Siin on sulle 8 nippi, mis koduse autopuhastuse oluliselt kergemaks teevad.

1. Kasuta toiduõli. Ei, me pole hulluks läinud. Toiduõliga saab päriselt autot puhastada. Täpsemini selle velgi, kuhu koguneb pidurdamisel tekkiv raskesti eemaldatav mustus. Kanna velgedele pisut toiduõli ja piduritolm tuleb maha.

2. Määri majoneesi. Endiselt ei ole me hulluks läinud. Majoneesi abil saad eemaldada tõrva- ja puuvaiguplekke – neid on iga auto pamperil, eriti suvel. Kanna määre peale, lase mõni minut mõjuda ja hõõru ettevaatlikult maha. Tehtud!

3. Esiklaas puhasta Coca-Colaga. Teadupärast on Coca-Cola universaalne puhastusvahend. Aga seda, et pruun jook saab lisaks vetsupoti puhastamisele jagu ka auto esiklaasile tekkinud triipudest ja plekkidest, sa ilmselt enne ei teadnud? Ole siiski hoolikas ja ära lase joogil kapotile voolata, sest see võib värvikihti söövitada. Samuti lase klaas hiljem veega üle, muidu jääb see vastikult kleepuvaks.

4. Võta appi veel üks ports toiduõli. Seekord tüütute putukalaipade eemaldamiseks. Need kipuvad iluvõre külge kleepuma. Toiduõli abil tulevad aga kenasti lahti.

5. Kojamehi turguta äädikaga. Kui märkad, et kojamehed ei ole enam tõhusad, katseta esmalt nende puhastamise, mitte vahetamisega. Niisuta lappi ohtra lahjendamata äädikaga (käsi kaitse kummikinnastega) ja tõmba kojamehed lapiga üle.

6. Hoia WD-40 käepärast. See legendaarne multiõli aitab sind näiteks juhul, kui parklas satub sinu kõrvale hooletum parkija, kes oma uksega sinu neljarattalist sõpra riivab. Kui ta lõi sisse mõlgi, on kuri lugu. Kui tegemist on lihtsalt teise auto küljest kraabitud värvikihi plekiga, tuleb see õnneks WD-40-ga leotades maha.

7. Hoia melamiin-švamm ligi. Kuidas melamiin-švamm koduses majapidamises päeva päästab, oleme juba kirjutanud. See teeb imesid ka autos! Näiteks nahkistmeid, armatuuri ja uksepolstreid puhastades. NB! Piirdu vaid sisemuse puhastamisega, kuna välist värvikihti võib abrasiivne tööriist kahjustada.

8.  Laena lastelt lima. Tead küll neid jäledaid limalatakaid, mis lastele nii meeldivad? Sina saad lima abil auto sisemust puhastada, sest see haarab endasse mustuse ka selliste pragude ja avauste vahelt, kuhu lapiga ligi ei pääse.