fbpx

Miks koristuse hinnapakkumine nii kallis on?

Kontori koristamine ei ole üheski ettevõttes põhikulu, kuid pääsu pole sellest kellelgi. Alljärgnevalt kirjeldame, millest koristusfirma hinnapakkumine koosneb ja kuidas olla kindel, et hind on õiglane.

Iga endast ja kliendist lugupidav puhastusteenuseid pakkuv firma tuleb alati enne pakkumise tegemist uue objektiga tutvuma. Vaid nii võid olla kindel, et kõik sinu soovid saavad ära kuulatud ja üles märgitud ning pakkumine võtab arvesse ka sinu ruumide eripära. Aga millest siis hind sõltub?

Ruutmeetrid ei näita midagi

Või siis peaaegu mitte midagi. Kui sinu ruum on lihtsalt üks ristkülik ja praktiliselt tühi, on ehk tõesti võimalik lähtuda pelgalt põrandapinna suurusest. Reeglina sellest ei piisa. Esmalt tuleb vaadata seda, kas tegemist on avatud kontori või kabinettide süsteemiga. Sellest sõltub, kui kiiresti suudab koristaja kogu pinna üle käia. Avatud kontoris käib see kiiremini, kabinetist kabinetti liikumine võtab kauem.

Palju sõltub ka põrandast. Kui see on kõva (parkett, laminaat, PVC või nt kivi), kulub puhastusele vähem aega. Vaipkate on nõudlikum, kuna võrreldes mopiga liigub koristaja tolmuimejaga edasi aeglasemini.

Loeb ka mööbel

Teine väga suur mõjur on kontorimööbel. Kui see on lumivalge või süsimust, nõuab see erilist tähelepanu ja sagedast kohtpuhastust, sest mõlemat tooni pindadelt paistavad väikseimadki plekid hästi kätte.

Kui tegemist on musta kõrgläikelise köögimööbliga, on asi veelgi keerulisem. Iga viimne kui näpujälg tuleb koristamise käigus maha nühkida. Paraku läheb puhas mööbel taas ruttu mustaks. Nii võib juhtuda, et kui pärast koristaja lahkumist on kontoris veel mõni hiline kohvijooja, on kapid hommikuks taas näpujälgi täis.

Mida rohkem pehmet mööblit kontoris on, seda rohkem aega koristajal seal kulub. Mõistagi lepitakse pehmemööbli puhastuse sagedus aegsasti kokku, kuid juuksekarvade ja tolmu eemaldamine võtab aega. Kui kontoris käib ka lemmikloomi, on seegi faktor, mis hakkab hinnapakkumist mõjutama. Näiteks üliarmsad Jack Russeli tõugu koerad oma nõelkarvadega panevad iga koristaja ohkama.

Mugavus maksab – ka koristamisel

Pakkumist tehes võtab koristusfirma arvesse kõiki sinu soove. See tähendab, et kui otsid täit mugavust, siis seda sulle ka pakutakse, ent siis kajastub see ka hinnas. Kindlasti tahetakse teada, kas puhastamist vajavad ainult töölauad või ka monitorid, klaviatuurid ning hiired. Kas köögis tuleb võtta lihtsalt tolmu või peaks puhastusteenindaja ära pesema ka külmkapi ja mikrolaineahju sisemuse? Kas ka nõudepesumasina käivitamine ja tühjendamine on koristaja ülesanne? Mis kohvimasinast saab?

Kõik sellised nüansid on üksikult võttes pisiasjad, kuid kokku annavad päris suure ajakulu, mis kajastub lõpuks ka pakkumises.

Disain on kulukas

Mida edumeelsem ja kaasaegsem ettevõte, seda suuremat rõhku pannakse ka kontori sisekujundusele. Kasepuust postid, samblaga kaetud seinad, murupõrandad, rohelised taimesalud – see kõik on äge vaadata, aga äärmiselt keeruline hooldada. Ja kallis, sest nõuab koristajalt lisaaega.

Veel üks lisanüanss – kui kontoris ei ole koristaja jaoks eraldi ruumi (kus vahetada riideid, kuhu jätta koristustarbed ning kus loputada lappi, pesta moppe jne), põhjustab seegi lisakulu. Sel juhul peab puhastusteenindaja objektile tulles kõiki tarvikuid endaga kaasas tassima. Ühistransport on välistatud, kuid autoga liikumine tähendab taaskord suuremaid kulusid.

Kust sa kokku hoida saad?

Parim viis puhastusteenuse tellimisel kokku hoida, on võtta teatud ülesanded enda kanda. Kui iga töötaja viib oma kohvitassid ja mustad nõud ise kööki ja paneb nõudepesumasinasse, säästad juba hulga koristaja tööaega.

Kui kaotad töölaudade juurest ära prügikorvid, võid säästa hulga raha. Ühe prügikasti menetlemisele (prügikott välja, uus prügikott sisse) arvestatakse 1-2 minutit. Kui sul on kontoris töölaudu näiteks 100, võid ise arvutada, milline ajakulu on. Lihtsam ja soodsam on see, kui igaüks viib oma prügi ise ära.

Sama asi on uue tehnika ostmisega kaasnevate pappkastidega. Kas need peab kokku voltima ja kontorist välja tassima koristaja või teete seda ise? Kui teil on kontoris akvaarium, siis kas ka seda peaks puhastama koristaja? Aga pannkoogihommikutest ja pitsaõhtutest järele jäänud toidukraam ning nõud – kes nendega tegeleb? Need kõik on kohad, kust saad soovi korral säästa.

Võrdle võrreldavat

Oluline on see, et kui asud erinevaid hinnapakkumisi omavahel võrdlema, siis vaataksid lõpphinnale lisaks ka pakkumise sisse. Kui mõni pakkumine tundub teisest oluliselt odavam, siis võib juhtuda, et koristust pakutakse näiteks viie korra asemel kolm korda nädalas. Ka tehtavate tööde nimekiri on sel juhul ilmselt palju lühem. Või ei võeta arvesse ruumide eripärasid. Lühidalt: kui miski tundub ebamõistlikult odav ja ahvatlev, kaasnevad sellega kindlasti mingid agad.

Hea soovitus on pakkumise teinud müügimehelt otse küsida, millest pakkumine koosneb ja miks on hind selline nagu see on. Usu, see pakkumine ei sisalda „õhku“ või üüratut kasumit. Tõenäoliselt on tegemist lihtsalt väga hea, põhjaliku ja kvaliteetse teenusega.