fbpx
mikrokiudlapp

7 tööd, milles mikrokiudlapp on ületamatu

Nagu iga töö puhul, kehtib ka koristamisel põhimõte, et see läheb palju libedamalt, kui kasutad õigeid tööriistu. Küllap oled varemgi kuulnud, et mikrokiudlapp on universaalne abiline, millega saab edukalt puhastada kõiki pindu? Järgneva 7 töö puhul on mikrokiudlapp aga suisa asendamatu!

1. Tuhm ja plekkidega roostevabast terasest pind. Hõõru pinda esmalt niiske mikrokiust lapiga, ära puhastusvahendit kasuta. Nüüd võta appi kuiv mikrokiudlapp ja poleeri puhastatud pind selle abil säravaks.

2. Kapiuksed. Kuigi mikrokiudlappe armastavad kõiksugu erinevad kapiuksed, tee esimene puhastuskatse köögis. Libista sõrmedega üle kapiuste enne ja pärast mikrokiudlapiga puhastamist – muutus, mida käe all tunned, saab olema hämmastav!

3. Kivist ja marmorist tasapinnad. Siin pole mikrokiudlapp lihtsalt efektiivseim, vaid ka turvalisim valik. See ei kahjusta pinda, ent aitab sellest hoolimata eemaldada mustuse igast praost. Erinevalt roostevabade pindade puhastamisest võiksid nüüd lisaks kasutada ka sobivat puhastusvahendit!

4. Kroomitud pinnad vannitoas. Paljud puhastusvahendid jätavad läikivatele kroomitud pindadele ebameeldivad jutid. Selle mure lahendad nii: puhastamisel kasuta niisket, poleerimisel aga kuiva mikrokiudlappi. Lapi peened kiud tõmbavad kaasa kõik pesuaine jäägid. 

5. Aknad ja peeglid. Mikrokiudlapi peened kiud on tõhusad ka klaasi puhastamisel ja poleerimisel, sest lapist ei jää maha kiuosakesi. Ent puhastamisele tuleb läheneda nutikalt! Niisuta lappi vaid osaliselt – märja otsaga eemaldada mustus, kuiva otsaga vabane pesujälgedest ja löö klaas läikima. 

6. Vann ja dušinurk. Teinekord võivad vannitoa säravat ilmet rikkuda seebivee jäljed. Need on ju nii lihtsad tekkima! Kõige lihtsam on neist vabaneda kuiva mikrokiudlapi abil. Proovi ära – töötab nii vanni kui ka dušinurga seinte puhul.

7. Tolmu pühkimine. Tolmust vabanemisel on mikrokiudlapp ainuõige valik. Mitte miski muu ei suuda kaasa haarata nii rohkelt tolmu ja mustust kui mikrokiudlapp. Kuiv lapp toimib pea igal pinnal. Väga tolmusel pinnal, kuhu mustus on juba kõvasti kinni paakunud, kasuta esmalt niisket, seejärel kuiva mikrokiudlappi.