fbpx

Kontori koroonapaus – miks see sulle hea on?

Kõik töötavad kodukontoris? Suurepärane! Nüüd on hea töörütmi rikkumata ette võtta suuremad koristustööd, mida on muidu keeruline graafikusse sobitada. Nii saad koroonapausi enda kasuks tööle panna!

Üks selliseid töid, mida on raske tavalisse töörütmi mahutada, on põrandate süvapuhastus. Selleks kulub kindlasti terve päev, suuremate pindade puhul isegi mitu päeva, vaipkatetega ruumides tuleb arvestada lisapäevake ka kuivamiseks. Samuti tuleb enne põrandate süvapuhastust ruumid ette valmistada – lahtised esemed põrandalt ära korjata ja oma käe järgi ära paigutada –, ja seegi võtab oma aja.

Puhasta diivaneid ja tugitoole

Teine töö, mis nõuab planeerimist, on pehme mööbli puhastus. Millal su kontoridiivan viimati vett ja puhastusvahendit nägi? Muide, professionaalne pehme mööbli puhastus justnimelt nii käibki – veega. Alustuseks kaetakse mööbel puhastusainega, plekke töödeldakse eraldi plekieemaldajaga, ning seejärel loputatakse mööbel tekstiilipesuriga üle täpselt nii mitu korda, kui on vaja, et kogu mustus ja puhastusaine saaksid välja uhutud.

Pärast seda peab tekstiil vähemalt 24 tundi kuivama ja seda ei saa kasutada. Just seetõttu ongi nutikas teha see töö ära pealesunnitud pausi ajal.

Selleks tööks ei pea kevadet ootama

Kui üldjuhul võetakse suurpuhastus ette kevadel, siis tänavu saab algust teha varem. Tavapärane kontorikoristus ei hõlma pindasid, mis jäävad kõrgemale kui 180 cm, samuti ei puhastata tavakoristuse käigus akende sisepindasid ja klaasvaheseinu. Kõik see aga kogub mustust, mis tuleb ühel hetkel eemaldada!

Suurpuhastuse käigus tehakse puhtaks näiteks ka ventilatsiooniavad ja laealuste torude pinnad, lambikuplipealsed ja valgustite võred, laealused nurgad, kõrged klaasvaheseinad, karbikud, pistikud, kapipealsed ja kõik muu. Täpne nimekiri lepitakse kokku enne alustamist. Kogenud koristusfirma oskab ise kõik vajalikud tööd välja pakkuda, nii et nimekirja väljatöötamisega ei pea ükski sekretär ega büroojuht ise pead vaevama.

Pääsed kohe löögile

Veel üks põhjus, miks kõigi põhjalikumate koristus- ja eritööde jaoks just praegu väga hea aeg on, peitub selles, et just nüüd on puhastustiimidel ka aega neid ette võtta. Kohe, kui algab aknapesuhooaeg (sinnagi pole enam kaua), lähevad graafikud täis ning nii vabalt klient enam koristusaegu valida ei saa.

Hea teada! Läbirääkimiste ruum on ka hinnas. Kui tavapärast koristust on koroonapausil ehk harvem vaja, siis kokku hoitava summa eest saabki tellida mõne põhjalikuma töö. Kui kevad käes, ootab kontorisse tagasi tulijaid ees mõnus, puhas ja värske tööruum!