fbpx
melamiinsvamm

8 soovitust, kuidas võlušvamm enda kasuks tööle panna!

Puhastusvahendeid, mille abil küürida, leotada ja hõõruda, leidub tänapäeval igaks elujuhtumiks. Mürgise keemiaarsenali kasutamise asemel võiksid aga piirduda tervisele ohutu võlušvammiga. Kas sina juba tead, milleks see suuteline on?

Siit leiad mõned soovitused, kuidas magic sponge’i võimed ära katsetada. Lihtsalt tee švamm niiskeks ja nühi ettevaatlikult puhastatavat pinda – vahtjas melamiin toimib mikroskoopilise liivapaberina, eemaldades pinda kahjustamata ka kõige tõrksamad plekid.

1. Poleeri lauahõbedat. Plekid kaovad kui imeväel ja tumedaks tõmbunud nõud saavad tagasi oma algse hiilguse.

2. Löö autoveljed särama. Velgedele kogunenud pigi ja mustuse eemaldamine võib näida lootusetu ettevõtmisena, eriti kodustes tingimustes. Melamiin-lapiga tuleb mustus aga maha.

3. Puhasta peegleid. Vannitoapeeglitele kogunevad pritsmed ja tolm on igavene teema. Sobiva lõhna ja koostisega pesuvahendit ei pea enam otsima, sest kergest hõõrumisest niiske melamiin-švammiga ning peegli kuivatamisest juba piisabki.

4. Vabane juttidest ja kraapsudest. Seina „kaunistab“ mõni pliiatsijälg või on põrandale tekkinud jonnakad triibud? Ka neil juhtudel on melamiin-švammist abi.

NB! Enne kui küürima asud, testi igaks juhuks puhastatava pinna vastupidavust švammi koorivale toimele. Päris kõik tapeedid, värvid ja lakid kergelt abrasiivset toimet ei talu.

5. Eemalda kleepsud ja liimijäljed. Näiteks nõudelt või jalatsitaldadelt. Tee paber sooja veega niiseks ja hõõru seda švammiga. Kaovad nii paber kui ka liimijäägid.

6. Puhasta riietelt deodorandijäljed. Piisab õrnast märja lapiga töötlemisest, et tülikas jälg kustutada.

7. Tee tennistele „kiirpesu“. Kõik teavad, et tenniste talla valge ääre endist hiilgust on pagana keeruline taastada. Õnneks tõttab appi melamiin-švamm, mis teeb töö ära vaid paari minutiga. Lisaks kummidetailide puhastamisele on švamm asendamatu abimees ka üleni valgete nahast jalatsite kiiskavsäravaks nühkimisel.

8. Värskenda plastnõusid. Plastist topside, saumikseri, mahlapressi jt sarnaste köögitarvikute pind on poorne. Nii jätavad puuviljad, köögiviljad, tee ja kohv iga kasutuskorraga oma jälje, parkides pinna lõpuks inetuks. Melamiin-švamm tungib pooridesse ja suudab eemaldada ka paakunud plekid.

Soovime sulle edukat katsetamist!