fbpx
kodu koristamine

TP Kinnisvarahoolduse 24. sünnipäeva eri: tee kodu koristamine lihtsaks nende 24 nipiga

TP Kinnisvarahooldus sai 24. aastaseks ja selle puhul jagavad meie kogenud puhastusspetsialistid sinuga 24 väärtuslikku nippi, mida igaüks võiks oma kodu koristamisel kasutada. Vähesed naudivad koristamist, mistõttu on mõistlik teha see enda jaoks lihtsaks ja nauditavaks. Efektiivne ja läbimõeldud koristamine aitab sul jõuda kiiremini oma eesmärkideni ning tagab parema lõpptulemuse. Olenemata sellest, kas oled kogenud koristaja või alles alustad, muudavad need näpunäited sinu puhastusrutiini tõhusamaks.

1. Koosta kindel koristusgraafik

Pidevalt puhta kodu säilitamiseks koosta koristusgraafik. Määra ära, milliseid ülesandeid tuleb teha iga päev, kord nädalas või kuus. Kui sul on kindel plaan paigas, väldid majapidamistööde kuhjumist.

2. Kogu kokku oma puhastusvahendid

Enne alustamist kogu kõik oma puhastusvahendid ühte kohta. See säästab sinu aega ja väldib segadust koristamise ajal. 

Põhilised puhastusvahendid, mis peaksid olemas olema:

  • universaalne puhastusvahend, mida saab kasutada erinevatel pindadel; 
  • klaasipuhastusvahend; 
  • desinfitseerivad salvrätikud või pihusti; 
  • hari ja tolmulapp; 
  • mopp ja ämber; 
  • tolmuimeja; 
  • mikrokiudlapid tolmu eemaldamiseks ja pindade pühkimiseks; 
  • käsnad ja puhastusharjad tõrksate plekkide ja mustuse eemaldamiseks; 
  • WC-pottide puhastusvahend ja hari; 
  • kummikindad, et kaitsta oma käsi puhastuskemikaalide ja mustuse eest; 
  • söögisooda, mis on looduslik ja tõhus puhastusvahend ning mida saab kasutada küürimiseks
  • valge äädikas, mis on  loodusliku desinfektsioonivahend ning mida saab kasutada plekkide ja lõhnade eemaldamiseks
  • nõudepesuseep, mid saab kasutada rasvaste pindade puhastamiseks, samuti nõude ja klaasnõude pesemiseks
  • prügikast ja prügikotid jäätmete nõuetekohaseks korraldamiseks ja kõrvaldamiseks.

3. Tühjenda pinnad enne puhastamist

Üks olulisemaid samme maja puhastamisel on esemete eemaldamine ja pindade puhastamine. Enne koristama asumist pane asjad ära, see muudab pindade puhastamise lihtsamaks ning hoiab ära segaduse ja mustuse kogunemise.

4. Soeta kvaliteetsed puhastusvahendid

Investeeri kvaliteetsetesse puhastusvahenditesse ja -seadmetesse. Head tööriistad muudavad sinu puhastustööd tõhusamaks ja annavad paremaid tulemusi. Näiteks on mikrokiudlapid suurepärased abimehed mustuse eemaldamiseks ja tolmu pühkimiseks. Kodu koristamisel võid kasutada ka naturaalseid puhastusvahendeid, mis hoiavad sinu tervist ja keskkonda.

5. Tõrksate plekkide eemaldamine söögisoodaga

Söögisooda on mitmekülgne ja naturaalne puhastusvahend. Seda saab kasutada tõrksate plekkide eemaldamiseks erinevatelt pindadelt, köögitasapinnalt või isegi naturaalse lõhnaeemaldajana külmikus. Loe lähemalt söögisooda kasutusvõimaluste kohta kodu koristamisel.

6. Värskenda oma kodu sidruniga

Sidrunid mitte ainult ei lisa teie roogadele meeldivat maitset, vaid neid saab kasutada ka kodu värskendamiseks. Sidrunimahl sobib suurepäraselt lõhnade eemaldamiseks lõikelaudadest, mikrolaineahjudest ja prügikastidest.

7. Puhastamine kahe ämbri meetodiga

Tõhusamaks pühkimisprotsessiks, kasuta kahe ämbri meetodit. Mopi loputamiseks täida üks ämber seebiveega ja teine ​​puhta veega, nii ei levi mustus laiali.

8. Regulaarne tolmuimeja kasutamine

Nagu oled arvatavasti tähele pannud, siis tolm koguneb üsna ruttu. Tihedama liiklusega kohtades võib see koguneda pärast koristamist paari päeva jooksul, osades kohtades isegi kiiremini. Seetõttu on oluline puhastada tolmu regulaarselt nii põrandatelt kui ka mööblilt (diivanitelt ja toolidelt), et sinu kodu püsiks värskena. 

Kui tihti tolmu imeda?

Tolmuimejaga puhastamise tihedus sõltub mitmest tegurist. Tiheda liiklusega alasid, nagu elutoad ja koridorid, tuleks tolmuimejaga puhastada vähemalt kord nädalas, kui mitte sagedamini. Igapäevane või ülepäeviti tolmuimeja võib osutuda vajalikuks intensiivselt kasutatavates kohtades. Mõõduka liiklusega alasid, nagu magamistube ja harvemini kasutatavaid ruume saab tavaliselt tolmuimejaga puhastada kord nädalas või üle nädala. Vähese liiklusega alasid, nagu külalistetoad või ametlikud söögitoad, saab tolmuimejaga puhastada harvemini, võib-olla kord kuus.

Kui oled lemmikloomaomanik, siis pead võib-olla sagedamini tolmuimejat kasutama. Lemmikloomade karvad ja kõõm võivad kiiresti koguneda, seega kaalu tiheda liiklusega alade tolmuimejaga puhastamist iga päev või ülepäeviti. Kui sinul või kellelgi teie leibkonnast on allergiaid või hingamisteede probleeme, võib sagedasem tolmuimejaga puhastamine aidata vähendada allergeene, nagu tolmulestad, õietolm ja lemmikloomade kõõm. Sellistel juhtudel võib olla vajalik igapäevane või ülepäevane tolmu imemine.

9. Vaipade puhastus kaabitsaga

Üllataval kombel on kaabits suurepärane vahend lemmikloomade karvade eemaldamiseks vaipadelt. Lase see lihtsalt üle vaiba ja jälgi, kuidas juuksed kogunevad. Seejärel on vaipa lihtsam puhastada.

10. Ülevalt alla puhastamine

Üks kõige olulisemaid ja efektiivsemaid meetodeid on ülevalt alla puhastamine. See hoiab kokku sinu aega ja energiat. Alusta ruumi puhastamist alati ülevalt, st. puhasta kõigepealt kõige ülemised pinnad ja sealt liigu allapoole, lõpetades põrandaga. Nii puhastatd mahakukkuva tolmu või prahi liikumise ajal ära, säästes sind topelttööst.

11. Põrandaliistude puhastamine kuivatuslapi abiga

Kuivatuslapi kasutamine põrandaliistudel on lihtne, kuid tõhus puhastus- ja hooldusnipp, mis mitte ainult ei eemalda tolmu, vaid jätab maha ka meeldiva lõhna. Põrandaliistud kipuvad koguma tolmu ja lemmikloomade karvu. Kuivatuslapi tekstuur toimib nagu magnet, liigutades seda üle põrandaliistu, aidates mustusel kinnituda.

12. Mikrolaineahju puhastamine auruga

Mikrolaineahju lihtsaks puhastamiseks soojenda mikrolaineahjus sidruniviiludega täidetud veekaussi paar minutit. Aur tekitab hea lõhna ja vabastab toidupritsmed, muutes selle pühkimise lihtsamaks. Seejärel võta lapp ning tee mikrolaineahi mustusest puhtaks.

13. Dušiotsiku puhastamine äädikaga

Kui sinu dušiotsik on ummistunud mineraalsete ladestustega, eemalda otsik ja leota seda üleöö äädika sees. Hommikul loputa see maha ja sinu dušš näeb välja nagu uus.

14. Roostevaba terase poleerimine oliiviõliga

Oliiviõli ei ole ainult toiduvalmistamiseks, vaid see sobib suurepäraselt ka roostevabast terasest seadmete poleerimiseks. Kanna mõni tilk oliivõli mikrokiudlapile ja pühi, et saavitada triipudevaba läige.

15. Kraanikausi puhastamine söögisooda ja äädika abil

Läikiva kraanikausi saamiseks puista peale söögisoodat ja seejärel veidi äädikat. Puhasta käsna või lapiga ning vaata, kuidas plekid ja mustus kaovad.

16. Tolmu pühkimine kuivatuslapiga

Kuivatuslapid sobivad suurepäraselt tolmu pühkimiseks, kuna need mitte ainult ei ima tolmu, vaid jätavad ka meeldiva lõhna. Kasuta neid riiulitel, ruloodel ja muudel pindadel, mis koguvad tolmu.

17. Puhasta raskesti ligipääsetavaid kohti hambaharjaga

Raskesti ligipääsetavad kohad, nagu akende rööpad, erinevad vahed ja nurgad, koguvad aja jooksul mustust, kuid seda on tihtipeale raske märgata või need kohad jäetakse lihtsalt unarusse. Hea nipp on seal oleva mustuse eemaldamiseks kasutada vana hambaharja.

18. Prügikasti puhastamine jää ja tsitrusviljadega

Viska mõned jääkuubikud ja tsitrusviljade koored oma prügikasti ning lase jääl ja tsitrusel seda puhastada ja desodoreerida. Seejärel on lihtsam prügikasti lapi või paberiga puhastada. Tulemuseks on hea värske lõhn ja kuna tegemist on naturaalse viisiga, siis on see ka tervisesõbralikum variant. 

19. Värskenda oma madratsit söögisoodaga

Madratsi värskendamiseks piserda sinna söögisoodat, lase sellel 15 minutit seista ja seejärel tõmba madrats tolmuimejaga üle. Söögisooda aitab eemaldada lõhnu ja imada niiskust.

20. Karvade eemaldamine kummikinnastega

Kui sul on lemmikloomi, siis tead, kui keeruline võib olla nende karvade eemaldamine mööblilt. Pane kätte paar kummikindaid, niisuta neid ja seejärel hõõru kinnastega üle pinna, et tõhusalt eemaldada karvad.

21. Ruloode puhastamine tangidega

Keera mikrokiudlapid ümber köögitangide ja kinnita need kummipaeladega. See ajutine tööriist muudab ruloode mõlema külje korraga puhastamise lihtsamaks.

22. Segisti puhastamine beebiõliga

Löö oma segisti läikima beebiõliga. Pane lapile paar tilka beebiõli ning tõmba sellega üle vannitoa- ja köögisegistite. Poleeritud viimistluse saamiseks pühi see pärast kuiva lapiga maha.

23. Äravoolutorude puhastamine söögisooda ja äädika abil

Aeglase äravoolu ummistuse eemaldamiseks vala kanalisatsiooni pool tassi söögisoodat ja seejärel tassitäis äädikat. Kata toru kaanega ja lase sellel 10 minutit seista, seejärel loputa kuuma veega üle.

24. Eeterlikud õlid kodu värskendamiseks

Lisa oma tolmuimejakotti või filtrisse paar tilka oma lemmik eeterlikku õli. Tolmu imemise ajal eraldub lõhn, jättes muutes sinu kodu meeldivalt lõhnavaks.

TP Kinnisvarahooldus on juba 24 aastat pakkunud ettevõtetele kvaliteetset puhastusteenust!

Meie 24 kodu puhastamise nippi on iga majapidamise jaoks hädavajalikud. Need aitavad sul lihtsustada oma koristusrutiini ning saavutada väiksema vaevata ka korras kodu. Kui lisad need nipid oma rutiini, siis avastad, et puhta kodu säilitamine on lihtsam ja paremini juhitav, kui oleksid arvanud. Niisiis, kääri käised üles, kogu puhastustarbed kokku ja valmistu oma kodu efektiivseks koristamiseks! Kui oled ettevõtja ja vajad tööpindade puhastamisega abi, võta meiega ühendust