fbpx
akende pesu

Akende pesu: samm-sammuline õpetus

Aknad on iga kodu oluline osa, pakkudes valgust, õhutust ja võimalust nautida kaunist vaadet. Paraku kipuvad aknad küllaltki kiiresti aja jooksul mustust ja tolmu koguma, mis muudab nad tuhmiks ja rääbakaks. Seetõttu on akende regulaarne pesemine hädavajalik, et hoida oma kodu valgusküllane ja särav.

Aknad võivad tunduda lihtsa ülesandena, kuid õige tehnikaga saate saavutada palju paremaid tulemusi. Selles artiklis vaatleme üksikasjalikult, kuidas korralikult ja tõhusalt aknaid pesta, et need püsiksid puhtad ja selged ilma plekkideta. Järgides järgmisi samme, saate oma aknad kiiresti ja lihtsalt säravaks muuta.

Akende pesu ettevalmistus

Enne akende pesemist veenduge, et teil oleksid käepärast kõik vajalikud vahendid ja materjalid. Vaja läheb:

  • Suur ämber sooja veega
  • Aknapesuvedelik või aknapesukontsentraat
  • Pehme lapp (mikrokiust lapid sobivad hästi)
  • Aknakaabits
  • Kummikindad
  • Redel või pikendusvars (kui aknad on kõrgel)
  • Tolmuimeja (valikuline)

Enne akende pesemist sulgege kõik aknad, et vesi ei satuks siseruumidesse (väljast pestes), kui liigud sisepesu juurde, siis hoia aken võimalikult lahtiselt ja pese seda õues olles. Eemaldage aknalaualt kõik esemed ja liigutage mööbel, mis võib takistada ligipääsu akendele. Samuti kata vajadusel aknalaud kilega või rätikuga, et kaitsta seda võimaliku vee eest.

Eelnev tolmu eemaldamine

Enne pesemist on oluline aknad tolmu ja lahtisest mustusest vabastada. Selleks võite kasutada tolmuimejat pehme otsikuga, et eemaldada suuremad tolmuosakesed. Seejärel pühkige aknapind puhtaks pehme niiske lapiga.

Valmistage ette seebivesi

Täitke oma ämber sooja veega ja lisage sellele paar tilka aknapesuvedelikku või vastavalt toote juhistele. Sega vesi ja seep hästi läbi, et luua tõhus puhastuslahus.

Põhjalik akende pesu

Alustage akna pesemist, kastes pehme riide seebiveesse ja pigistades liigne vesi välja. Seejärel hõõruge aknapinda ühtlaselt, liikudes ühest servast teise. Võite valida kas horisontaalse või vertikaalse liikumise, kuid oluline on vältida ringikujulisi liigutusi, mis võivad jätta triipe.

Akende kuivatamine

Pärast aknapinna pesemist võtke aknakaabits või kuivamiseks sobiv riie ning kuivatage aken hoolikalt ja ettevaatlikult. Aknakaabitsa kasutamisel liigutage seda ühtlaselt, et eemaldada kogu jääkvesi ja puhastusvedelik. Kui kasutate riidetükki, veenduge, et see oleks puhas ja kuiv.

Allesjäänud plekkide eemaldamine

Kui märkate aknal jäänud plekke või raskeid mustusekohti, võib olla vajalik nende eraldi käsitlemine. Kasutage aknapesuvedelikku ja pehmet harja või käsnaga, et õrnalt hõõruda plekke, kuni need kaovad. Loputage seejärel pinda põhjalikult puhta veega.

Regulaarne akende pesu

Jätkake eelmiste sammude kordamist, kuni kõik aknad on puhtad ja selged. Vahetage regulaarselt pesulappi või svammi, et vältida mustuse uuesti laiali ajamist.

Akende pesu olulisus

Aknad on oluline osa teie kodu välisilmest, ning nende regulaarne hooldamine on hädavajalik. Akende pesemine võib tunduda tüütu ja pikk tegevus, kuid see parandab märkimisväärselt kodu välimust ja kodu tundub automaatselt puhtam ning väljapeetum. Kasutage seda samm-sammulist juhendit, et hoida oma aknad puhtad ja läbipaistvad aastaringselt.

Kui aga aega või oskuseid akende pesemiseks napib, ärge kartke otsida professionaalset abi. TP Kinnisvarahoolduse eripuhastusteenused, sealhulgas akende ja klaaspindade pesu, on siin, et aidata tagada teie kodus või ettevõttes puhas ja särav välisilme. Kogenud spetsialistid kasutavad õigeid vahendeid ja tehnikaid, et saavutada parimad tulemused.

Ärge laske akende pesemise keerukusel end heidutada. Järgige neid juhiseid, pühendage veidi aega ja vaeva ning naudige lõpuks puhtaid ja selgeid aknaid, mis toovad teie koju  rohkem päikesevalgust. Aknad on teie kodu silmad välismaailma poole, nii et hoidke need säravana!