fbpx

Soodsama aknapesu jaoks vali latipesu

Mitmekorruselise maja aknaid pestakse reeglina tõstuki abil. Vähesed teavad, et leidub alternatiivne meetod, mis on lihtsam, odavam ja käib palju kiiremini.

Aknapesu on lihtne viis hoonele värske ja puhas välimus anda. Ideaalis võiks aknapesu tellida kaks korda aastas. Paraku kiputakse piirduma ühe korraga, sest tegemist on kuluka lõbuga. Maksumust kergitab vajadus kasutada tõstukit – see tuleb rendile võtta ning sageli on sellega toimetades tarvis vähemalt kahemehelist brigaadi. Õnneks saab ka ilma!

Latipesu jaoks üks mees, üks latt

Teatud tingimustel võib tõstuki asemel kasutada latipesusüsteemi. See arenes välja vajadusest puhastada päikesepaneele. Paneelide pesemiseks hakati kasutama pikka, spetsiaalsete harjaste ja veefiltritega varustatud süsinikfiibrist latti. Meetodi avastasid enda jaoks ka aknapesijad, sest see võimaldas tööaega efektiivsemalt kasutada.

Latipesu puhastustöö teeb ära vesi

Latipesu puhul on puhastajaks puhas vesi. Ja mitte lihtsalt puhas, vaid väga puhas vesi. Filtreeritud ja õige pehmusega, mis tähendab, et kuivamisel ei jää inetuid plekke. Lati otsas on düüsid, kust pritsitakse vett, ning spetsiaalsed harjased, mis mustuse lahti hõõruvad. Puhastusvahendit ei kasutata. Samuti ei toimu kummikaabitsaga kuivatamist. Aken kuivab õhu käes ise.

Latipesu eelised: eelkõige hind ja ajakulu

Latipesu eelistatakse peamiselt kolmel põhjusel.

Kiirus. Kui pesta aknaid tõstuki abil, kulub palju tööaega tõstuki liigutamisele ja paika sättimisele. Isegi kuni 60% kogu tööajast. Latipesu korral saab sama suur aknapind puhtaks poole kiiremini.

Soodsam hind. Tõstukiga pesemisel ajab aknapesu hinna üles tõstuki rent, mille maksumus varieerub sõltuvalt saadavusest päris suurel määral. Arvestada tuleb sellega, et rendile lisandub ka tõstuki transpordi hind. Latipesu on nende lisakulude võrra soodsam.

Tõstuki paigutamine võib olla lihtne, kui maja ümber on kõikjal lage asfalteeritud plats, aga reeglina see ju nii pole. Parkla õigeks ajaks tühjendamine ja vajadusel liikluse sulgemine on kõik tülikad tegevused, mis jäävad latipesu puhul ära. Samuti ei pea muretsema lillepeenarde ja songitud muru pärast. Latipesu ebameeldivaid jälgi ei jäta.

Igale korrusmajale latipesu ei sobi

Ehkki latipesu on olemuselt paindlik, peab siiski mõningate piirangutega arvestama.

Eeldab veekraanide olemasolu. Latipesu teostamiseks on vaja väljaspool hoonet asuvat kraani. Soovitavalt lausa mitut, nii et veevarustus oleks olemas igal maja küljel. Veel peab olema ka korralik surve, sest see peab jõudma läbi pika lati aknani. Hoones sees asuv kraan ei sobi, sest uste vahelt roomav voolik võib puruneda.

Üle viie korruse ei ulatu. Latipesusüsteemi puhul seab piirid hoone kõrgus. Normaalkõrgusega korruste puhul ulatub latt puhastama viienda korruse aknaid. Kui mõni korrus on tavapärasest kõrgem, siis on piiriks suisa neli korrust.

Latipesu üks miinus

Mõned tellijad latipesu usku pole. Tuleb ette, et tänaval latiga asjatav tööline annab endast küll parima, kuid viienda korruse akende filigraanset puhtust tagada ei suuda, sest nii kõrgele ta pesu teostades lihtsalt ei näe. Sellepärast on soovitatav latipesu teostada regulaarselt. Siis ei jõua mustus end liiga kõvasti kinni parkida ja pesu kvaliteet on parem.

Latipesu saad tellida ka TP Kinnisvarahoolduselt.