fbpx
Koristus

Koristusfirma töötajad: Tahad teada, kuidas me oma kodusid koristame?

Kontori ja kodu koristamine ei ole päriselt võrreldavad. Ometigi pole tööga omandatud oskused koristusfirma töötajatel mööda külge maha jooksnud – kasutame neid igapäevaselt ka kodus. Mõnda head koristusnippi tahame nüüd ka sinuga jagada.

Koristusfirma töötajate seas statistikat tehes ei saa öelda, et seoses tööle asumisega oleks kodus koristamine massiliselt kasvanud. Koristame kõik ikka vastavalt vajadusele, aga päris paljasjalgsete kingseppadega muidugi tegemist pole. Mis masinaid, võtteid ja vahendeid me siis kasutame?

Mis masinaid, võtteid ja vahendeid koristusfirma töötajad kasutavad?

Lapid ja koristusatribuutika

Koduses koristuses (ja tegelikult ka töises) kasutame mikrokiudlappe. Need sobivad absoluutselt kõiksugu erinevate pindade puhastamiseks, mistõttu soovitame neid soojalt ka sulle. Tuleb lihtsalt jälgida, et vahetad lapid õigeaegselt välja, sest kulunud mikrokiudlapp pole enam oma ülesannete kõrgusel.

Üks hea soovitus talviseks ja vihmaseks perioodiks on esikus kasutada viskoosist põrandalappi. See imab väga hästi vett. Nii on jalatsitega sisse toodud lumest ja veest lihtne vabaneda. Samuti eemaldab see kenasti ka porised jäljed.

Paljude meie töötajate kodudesse on jõudnud ka professionaalne põrandamopp. See koosneb varrest ning spetsiaalsest tallast, mille ümber käib taskutega mikrokiust lapp. Seda on mugav kasutada, kuid mis peamine – see on vastupidav. Kui supermarketist ostetud mopi vars võib kergesti pooleks murduda, siis profimopiga seda muret pole.

Masinatele eelistame käsitööd

Kuigi puutume tööga seoses kokku kõiksugu erineva masinavärgiga, ei kipu meist just paljud kodu koristustehnikaga üle koormama. Paljudel meist on küll robottolmuimeja, mis on igati hea abimees, kuid tolmuimejat see täielikult ei asenda, sest nurgad ja raskesti ligipääsetavad kohad tuleb ikkagi käsitsi üle käia.

Paljud sõbrad ja tuttavad uurivad, mida me aknapesurobotitest arvame. Ega liiga hästi ei arva. Lihtsalt käsitsi pestes, kui töövõtted on selged, läheb nii palju kiiremini ja tulemus saab nii palju puhtam. Ka aknarobot ei suuda nurki puhtaks teha. Väga raskesti ligipääsetava akna puhul on robot muidugi parem kui mitte midagi.

Meenub üks klient, kes enda büroo suurte klaaspindade puhastamiseks spetsiaalse vidina ostis. Ei läinud kaua mööda, kui ta helistas meie müügimehele ja tõdes, et aparaat ei tee seda, mida temalt oodati. Lihtsam olevat aknapesu meilt tellida.

Puhastusvahend olgu tervisesõbralik

Kuna meil on tänu tööle ligipääs profivahenditele, siis kasutame neid ka kodus. Põhjus on eelkõige selles, et professionaalsed puhastusvahendid on efektiivsed ja neid kulub vähe. Kokkuvõttes on see parem nii tervisele kui ka rahakotile.

Üldjuhul ostame koju just põrandapesuks tarvilikke vahendeid. Nii parketi kui laminaatparketi puhul on see oluline. Nõudepesuvahendid, pesupulbrid jms tulevad ka meie kodudesse üldjuhul tavalisest poest.

Terve kollektiiviga oleme ühel meelel selles, et kindlasti ei kasutaks meist keegi tänasel päeval sellist vahendit nagu Cif küürimiskreem. See on küll mustuse eemaldamise seisukohalt väga tõhus, kuid vigastab mehiselt ka hõõrutavat pinda, näiteks emailitud kraanikausse, keraamilise pliidi plaati ja kõike muud. Häda pärast saab sellega puhastada vaid mõnd 20 aastat vana potti, millest kahju pole.

Meie soovituste hulka ei kuulu ka populaarsed puhastusspreid nagu Cillit Bang, Mr Proper jms. Need on nii tugevat keemiat täis, et juba esimesel pihustamisel täituks ruum justkui mürgise gaasiga. See ei tundu sugugi tervislik. Eelistame ise ja soovitame ka sulle puhastusvahendeid, millel on ökomärgis. Kusjuures öko peaks lisaks ainele endale olema ka selle tootmisprotsess. Mõistagi on see looduse seisukohast parim, aga on kõige ohutum ka kasutajale.

Öko on moes

Ökokoristuse osas oleme väga positiivselt meelestatud. Tundub ehk uskumatu, aga tegelikult on juba praegu ka enamus profikoristuse puhastusvahendeid saadaval öko versioonis. Oma töös kasutame ca 80-90% ulatuses ökotooteid. Umbes 10 aastat tagasi oli hinnavahe võrreldes tavavahenditega röögatu. Õnneks enam mitte – nüüd on see sageli mõõdetav sentides.

Koduses koristuses on kahtlemata omal kohal ka vanad head sidrun, äädikas ning sooda. Kuid kui neist jääb väheks, astu supermarketisse ning leia puhastusvahend, mis on sinu ja su pere tervisele kõige ohutum.

Mõnusat koristamist!

TP Kinnisvarahoolduse meeskond