fbpx
kuidas eemaldada hallitust

5 efektiivset viisi, kuidas eemaldada hallitust

Hallitus, see kutsumata külaline teie kodus, pesitseb nurkades, armastab niiskust ja rikub täielikult teie šiki sisekujunduse. Selles blogipostituses uurime lähemalt, mis on hallitus, kuidas hallitus tekib, kuidas hallitust ennetada ning toome välja 5 efektiivset viis, kuidas eemaldada hallitust. Samuti räägime, miks võiks hallituse eemaldamiseks kasutada professionaalset puhastusteenust.

Mis on hallitus ja kuidas see tekib?

Hallitus on teatud tüüpi seen ja seda leidub kõikjal – väljas, siseruumides, autos, võib-olla isegi teie lemmiktossudel. See õitseb niiskes keskkonnas, mistõttu on teie vannituba ja köök hallituse tekkimiseks kõige populaarsemad kohad. Hallitusseente eosed on pisikesed, nähtamatud ja otsivad alati hubast niisket nurka, kus end sisse seada. Hallitus ei karda külma ehk madalal temperatuuril see elab edasi, aga lihtsalt ei paljune.

Hallitus, nagu paljud teised seened, ei kahjusta iseenesest inimese tervist – ainult mõned liigid on kahjulikud. Suurem oht inimkehale tekib hallituse paljunedes. See vabastab eoseid ja teatud toksiine, mis põhjustavad erinevaid haigusi, nagu hingamisteede haigused ja allergiad. Kui hallitus ise inimestele kahju ei tee, siis kahjustab see pindu, millel hallitus paikneb.

Kõigepealt maanduvad hallitusseente eosed märjale või niiskele pinnale. Niiskes kohas hakkavad need eosed kasvama ja levima. Hallitus toitub orgaanilistest materjalidest (puit, paber, toit, tolm) ja veest ning ei vaja eluks päikesevalgust. Kasvades tekitab hallitus rohkem eoseid, mis seejärel levivad õhu kaudu, alustades tsüklit uuesti. See tsükkel võib toimuda 24-48 tunni jooksul. Jah, hallitus ei raiska aega!

Hallituse ennetamine

Hallituse ennetamine on teie parim kaitse selle kutsumata külalise vastu. Toome välja, kuidas hoida oma kodu hallitusevaba:

1. Kontrollige õhuniiskuse taset. Hoidke siseruumide õhuniiskust alla 60%. Hügromeeter aitab teil seda jälgida. Õhukuivatid ja kliimaseadmed on suurepärased vahendid õhuniiskuse vähendamiseks.

2. Ventileerige niiskust koguvaid ruume, nagu vannituba, kööki ja pesuruume. Kasutage võimalusel väljatõmbeventilaatoreid, mis ventileerivad väljast ja avavad aknad.

3. Parandage lekked kiiresti. Lekkivad katused, aknad ja torud on hallituse parimad sõbrad. Parandage need esimesel võimalusel.

4. Kuivatage märjad alad kohe ära. Olenemata sellest, kas tegemist on lekke, üleujutuse või kondenseerumisega, on selle kuivatamine 24–48 tunni jooksul ülioluline.

5. Tagage hea õhuvool. Paigutage mööbel ümber ja avage kapiuksed, et võimaldada õhuringlust. Vältige segadust, kuna see võib piirata õhuvoolu ja luua niisket keskkonda.

6. Puhastage ja pühkige regulaarselt tolmu. Regulaarne puhastamine vähendab hallituse toiduallikaid. Pöörake erilist tähelepanu vannitubadele ja köökidele.

7. Kasutage hallituskindlaid tooteid. Kui te renoveerite, kaaluge hallitusekindla kipsplaadi, värvide ja lehtkivi kasutamist.

Kuidas eemaldada hallitust?

Kui hallitusel ei ole millestki toituda, lõpetab see paljunemise. Hallituse jaoks vajaliku toidu ja vee eemaldamine on hallituse likvideerimise aluspõhimõte. Toome välja 5 efektiivset viisi ja vahendit hallituse eemaldamiseks:

Äädikas hallituse eemaldamiseks

Vaja läheb: valge destilleeritud äädikas, pihustuspudel, puhastushari, kummikindad.

Protsess: täitke pihustuspudel äädikaga, pihustage seda ohtralt hallitanud alale ja laske tund aega seista. Seejärel nühkige see harjaga ära. Äädikas on looduslik, mittetoksiline hallituse hävitaja, mille edukus hallitusseente eoste hävitamisel on 82%.

Näpunäide: ärge lahjendage äädikat. Selle happeline olemus on see, mis muudab selle hallituse halvimaks õudusunenäoks.

Söögisooda hallituse eemaldamiseks

Vaja läheb: söögisoodat, vett, pihustuspudelit, puhastusharja.

Protsess: segage veerand supilusikatäit söögisoodat pihustuspudelis veega ära. Raputage seda, pihustage pinnale, hõõruge harjaga ja loputage. Vajadusel korrake protsessi. See on teie perele ja lemmikloomadele ohutu ning võtab ära kopitanud hallituse.

Näpunäide: söögisooda sobib suurepäraselt tundlikele aladele ja pindadele.

Vesinikperoksiid hallituse eemaldamiseks

Vaja läheb: 3% vesinikperoksiidi, pihustuspudelit, puhastusharja.

Protsess: pihustage vesinikperoksiidi otse pinnale, laske sellel 10 minutit mullida, seejärel hõõruge ja pühkige puhtaks. Vesinikperoksiid on natuke agressiivsem kui äädikas ja söögisooda, nii et käsitsege seda ettevaatlikult.

Näpunäide: katsetage seda esmalt väikesel alal, et vältida soovimatuid kahjustusi.

Teepuuõli hallituse eemaldamiseks

Vaja läheb: teepuuõli, vesi, pihustuspudel, riie.

Protsess: segage üks teelusikatäis teepuuõli ühe tassi veega, pihustage see pinnale, laske mõnda aega seista ning pühkige hiljem ära. Teepuuõli on natuke kallim variant, kuid see toimib hallituse eemaldamise vastu ja tagab hea värske lõhna.

Näpunäide: ideaalne neile, kes eelistavad keskkonnasõbralikku, kuid tõhusat lahendust hallituse eemaldamiseks.

Valgendi hallituse eemaldamiseks

Vaja läheb: valgendi, vesi, pihustuspudel, kaitsevarustus, ventilatsioon.

Protsess: segage üks osa valgendit kolme osa veega, kandke see pinnale, oodake, kuni see oma töö ära teeb (umbes tund aega), seejärel loputage. Kasutage seda rasketel juhtudel ja mittepoorsetel pindadel.

Näpunäide: ventileerige ala hästi ära ja kaitske ennast – pleegitamine pole naljaasi.

Millal kutsuda appi professionaalne koristusteenus?

Mõnikord on hallitus nagu üks külaline, kes lihtsalt ei lahku. Sellisel juhul peate kutsuma professionaalse koristusteenuse. Koristusfirmad omavad ekspertiisi ja kogemust. Nad oskavad tuvastada hallituse tüübid, mis võivad olla ohtlikud. Samuti on neil olemas vajalik varustus tõhusaks hallituse eemaldamiseks. Koristusfirmad käsitlevad mürgiseid hallituse olukordi õigete ohutusmeetmetega. 

Pidage meeles, et parim viis hallitusega toime tulla on sellega üldse mitte tegeleda ehk selle ennetamine on võtmetähtsusega. Hoidke oma koht kuiv ja puhas ning ventileerige pidevalt oma ruume. Parandage lekked võimalikult kiiresti, kasutage õhukuivateid ja tagage hea õhuvool.

Kui teie kinnisvara pinnal on hallitus, siis võtke ühendust TP Kinnisvarahoolduse puhastusekspertidega ning oleme teile hallituse eemaldamisel abiks.