Loomad kontoris: loomasõbraliku kontori puhastuse eripära
Lemmikloomasõbralik töökeskkond on muutunud populaarseks trendiks kaasaegsetes töökohtades. Uuringute põhjal võib öelda, et vähem, kui 10% töökohtadest lubavad kontorihoonetesse koeri. Kuigi enamik töökohti ei luba lemmikloomi, siis võiks uskuda, et loomad kontoris suurendavad töörõõmu ja efektiivsust. Samuti tuleb meeles pidada riske, mis kaasnevad erinevate loomade kohaloluga. Arvesse tuleb võtta töötajate allergiad, loomadega kaasnevad haigused ja üldised puhtus- ja ohutusnõuded. Räägime lähemalt, kuidas viia loomasõbralikus keskkonnas läbi kontori puhastus .
Miks tuua oma lemmikloom kontorisse?
Kontorid, kuhu on lubatud kaasa võtta oma lemmik, on sageli produktiivsemad ning elurõõmsamad, kui need, kus ei ole ringi sibamas ühtegi rõõmsat neljajalgset. Paljude inimeste jaoks pakuvad lemmikloomad olulist emotsionaalset tuge ja rõõmu. Nutikate ettevõtete juhtidel oleks hea seda ressurssi arvesse võtta ja luua lemmikloomasõbralikud töökohad oma töötajatele, kes seda vajavad. Lemmiklooma omamine võib parandada südame-veresoonkonna tervist, vähendada stressi ja alandada vererõhku. Koerad või muud neljajalgsed võivad ka vähendada üksindust, vaimse tervise suurt survet ja paljusid kroonilisi tervisehäireid. Loomad võivad mängida eriti olulist rolli raskete vaimse ja füüsilise tervisega inimeste jaoks.
Virginia Commonwealthi Ülikooli uuring leidis, et lemmikloomade olemasolu on nende omanikele märkimisväärne stressipuhver. Uurijad leidsid, et mentaalne kasu võib laieneda ka kaastöötajatele, kes väljendasid, et naudivad kasvõi lühiajalist suhtlust või värskendavat jalutuskäiku kolleegide lemmikloomadega.
Kontori puhastuse nipid: koerad ei korista enda järelt ise!
Enne kontori nakatamist koertepalavikuga on hädavajalik kehtestada konkreetsed reeglid. Töötajad, kes otsustavad oma koerad kontorisse tuua, peavad järgima reegleid, et hoida töökoht professionaalsena ja puhtana. Iga töötaja peaks lemmikloomapoliitikaga nõus olema, et tagada nende põhireeglite järgimine ja mõistmine. Puhta kontorikeskkonna hoidmiseks ja kontori puhastuse lihtsustamiseks lisage reeglitesse järgmised aspektid:
- Kõik koerad peaksid olema korralikult koolitatud, et vältida ebameeldivaid kogemusi väljaheidete või muud moodi mööblit rikkuvate tegevuste näol.
- Koerad peavad kontoris viibimiseks olema vaktsineeritud kõikide ettenähtud vaktsiinidega.
- Koerad peaksid olema sõbralikud, tundma ennast inimeste läheduses mugavalt ja suutma suhelda teiste koerte ja kontorisse tulevate külastajatega.
- Koerad ei tohiks olla ülemäära valjuhäälsed ega agressiivsed ning peavad olema võimelised kohanema ja kiires töötempos rahulikuks jääma.
Igas töökohas peaks olema puhas ja puhas õhk, kuid eriti oluline on, et lemmikloomasõbralikes kontorites oleks töötajate hea tervise tagamiseks optimaalne õhk. Praht ja tolm ringlevad koertega ruumis palju kiiremini ja kontsentreeritumalt kui tavalises kontoris ning õhku võib tungida “märja koera lõhn”. Kaaluge õhupuhasti ostmist, et tagada korralik õhuringlus ja eemaldada lemmiklooma lõhnad. Soojemate ilmade puhul on mõistlik hoida lahti aknaid, kuid talvel on õhupuhasti lausa hädavajalik.
Hädavajalikud koristusvahendid lemmikloomasõbralikus kontoris
Isegi kõige paremini treenitud karvaste sõpradega juhtub vahel õnnetusi! Omaniku ja kaastöötajate jaoks on oluline olla selleks valmis eriti loomadega eksperimenteerimise alguses. Investeerige korralikesse puhastusmaterjalidesse, et lemmikloomade õnnetustega kiiresti toime tulla ja hea oleks hoida neid kontoris ligipääsetavates kohtades, et kõik kontoris viibijad saaksid kiiresti aidata. Lemmikloomaõnnetuste komplekt võiks sisaldada järgmist:
- Kummikindad
- Koerakaka labidas
- Puhastussprei ja svamm
- Plastikust ühekordselt kasutatavad kotid
Loomasõbralikud puhastusained kontori puhastuseks
Tugevad puhastusvahendid võivad sisaldada potentsiaalselt loomadele ohtlikke koostisosi, nagu valgendi ja ammoniaak. Mõned sisaldavad ka parfüüme ja muid koostisosi, mis võivad ärritada koerte silmi ja nahka ning põhjustada isegi hingamisprobleeme. Kuid see ei tähenda, et peaksite laskma mustusel ja mikroobidel oma kontoris võimust võtta. Seetõttu on loomasõbraliku kontori puhastuseks vaja kasutada teistsuguseid puhastusaineid. Üsna lihtne on kokku segada kokku koerale ohutuid puhastuslahuseid, mis on piisavalt võimsad ebameeldiva lõhna, plekkide eemaldamiseks ja teie büroo säravaks muutmiseks. Oluline on aga mõista, et kuigi ise tehtud tooted on puhastamiseks tõhusad, ei tohiks neid segi ajada desinfitseerimisvahenditega, mis võivad võidelda selliste viirustega nagu COVID-19. TP kinnisvarahooldus on välja uurinud mõned puhaastusvahendite retseptid, mille kokku segamine koduste vahenditega on imelihtne.
1. Universaalne puhastusvahend
Segu sobib suurepäraselt valamute, tööpindade, kapi uste, mikrolaineahju sisemuse ja WC-poti väliskülje jaoks, aga ka põrandate pesemiseks. TP Kinnisvarahoolduse blogist saate teada, millised on just need kõige räpasemad kohad kontoris. Segage pihustuspudelisse võrdsetes osades vett ja äädikat ning loksutage. Parimate tulemuste saavutamiseks kasutage filtreeritud või destilleeritud vett, mis ei jäta maha mineraalide ladestusi, eriti kui teil on kare kraanivesi. Võimsama puhastusvahendi saamiseks lisage väike kogus sidrunimahla ja/või vesinikperoksiidi. Kuid pidage meeles, et vesinikperoksiid laguneb ja kaotab oma efektiivsuse valguse käes, nii et kui kasutate läbipaistvat pudelit, oodake selle lisamisega, kuni olete selle kasutamiseks valmis.
2. Plekieemaldaja
Segage kokku söögisoodast, vesinikperoksiidist ja sidrunimahlast või äädikast paks pasta. Kandke pasta plekilisele pinnale vana hambaharja või puuvillase lapiga. Tugevate plekkide korral laske sellel enne puhastamist viis kuni kümme minutit seista. Pühkige jäägid niiske lapiga ära.
3. Vaibaplekkide ja ebameeldivate lõhnade eemaldaja
Kui lisada universaalpuhastusvahendi retseptile üks supilusikatäis vesinikperoksiidi, siis saab lahusest väga hea ja tugeva plekkide eemaldaja. Pihustage otse plekile ja kuivatage see vana T-särgi või köögipaberiga. Koerade uriiniplekkide korral laske sellel enne kuivatamist mõni minut seista, et vesinikperoksiid saaks lõhna põhjustavate ühenditega seguneda. Korrake seda protsessi, kuni plekk on kadunud. Lõhna vastu võitlemiseks laske plekil kuivada ja piserdage seda söögisoodaga. Enne tolmuimejaga imemist laske soodal seista 10–20 minutit, et lõhn imenduks. Kahjuks võib vaipade puhul kasutada mistahes imenippe ja endiselt on pealiskate plekiline või ebameeldiva lõhnaga, selleks puhuks on TP kinnisvarahooldus välja töötanud eraldi vaipade ja vaipkatete puhastusteenuse.
4. Muud abivahendid koerasõbralikuks kontori puhastuseks
Nende kahe retseptiga on võimalik lahendada enamus õnnetused, mis koerte kontoris viibimisel tekkida võiksid. Peamised koostisained, mida läheb kõiksuguste looduslike vahendite jaoks vaja on: äädikas, sooda, sidrunimahl ja vesinikperoksiid. Edasi uudistamiseks võib uurida lemmikloomaspetsialistide blogidest, milliseid abivahendeid on veel võimalik koerasõbralikul koristusel kasutada. Kindlasti tuleks loomade kohalolust märku anda ka koristusteenusepakkujatele ning paluda loomasõbralikku puhastust.