fbpx
vuugivahede puhastamine

Vuugivahede puhastamine: kuidas hoida vannituba puhtana?

Vannitoa puhtus algab koristusest palju varem. Õigete toodete valimine paigaldusprotsessi käigus tagab lollikindla puhastamise mitmeks järgnevaks aastaks. Vannitoaplaatidega pea sama olulised on vuugid plaatide vahel ning seetõttu ka vuugivahede puhastamine. Kuna vuugid imavad väga hästi niiskust, on need ka ideaalseks paljunemispaigaks hallitusele ja bakteritele. Seetõttu tulekski just vuugivahede puhastamine erilise tähelepanu alla seada.

Treeningujärgsed dušid, õhtused mullivannid, meigirituaalid ja lemmikloomade pesemine muudavad igapäevase vannitoa hooldamise ekstreemspordiks, kuid mõne lihtsa näpunäite järgi saab vannituba hoida puhtana hoopis kauem. Vuugivahed sisaldavad tavaliselt mörti ja kindlustavad, et üksikud plaadid vannitoa põrandal on korralikult kinni. Sõltumata plaatidest võivad vuugivahed erineda oma koostise ja kvaliteedi poolest. Vuugivahede puhastamine aitab vannitoa korrashoiule palju kaasa ning parandab üldmuljet puhtast põrandast.

Väldi vuugivahede määrdumist ja riknemist

Niisked rätikud vuukide läheduses tuleks ära hoida. Laota märjad rätikud õhuringluse tagamiseks kuivatuspulgale, mitte nagidesse, kus rätik on kortsus ning ei kuiva. Kokku mätsitud märjad rätikud on surutud vastu seinaplaate ning vuuke, mis võivad tekitada hallitust. Ärge unustage puhastada käterätikuivatit: ka see kogub baktereid.

Vuugivahede puhastamine ja hallitus

Kondenseerumise ja hallituse vältimiseks kuivatage vannitoa pinnad, pärast duši all või vannis käimist, vana rätikuga. Pind ei pea olema täiesti kuiv lihtsalt vältige lompe vuugivahedes, need on ideaalsed kasvulavad bakteritele. Duši läheduses olevate vuugivahede puhastamine on oluline ning suurepärane viis seda teha on kasutada kaabitsat, pikk ühe käepidemega kummist tera, mida lohistate tilkade eemaldamiseks mööda erinevaid pindu. Oma vannituba võiks varustada erinevate kaabitsatega ja neid pidevalt kasutada pärast iga dušši.

Vannitoas puutuvad plaadid ja vuugisegu kokku suure niiskuse, kuumuse ja veega. See omakorda tekitab ohu, et vahedesse tekivad väikesed mustad hallituslaigud. Peale selle, et hallitusseente eoste sissehingamine pole kuigi tervislik, on veel oht et vuugivahe laguneb ning vannitoapõrandat on vaja vahetama hakata. 

Kuidas vuugivahede puhastamine lihtsaks muuta?

Köögi või vannitoa plaatide vuugivahesid saab puhastada mitmel viisil. Igal tehnoloogial on oma eelised ja puudused ning konkreetse tehnika valik sõltub konkreetsest juhtumist, milline on saaste olemus ja suurus, kattematerjal, plaadi värvus ja milline on spetsiaalsete kemikaalide kasutamiseks sobivate tingimuste olemasolu.

Vuugivahede pidev kuivatamine

Ärge unustage vannitoa põrandaid puhastada vähemalt kord nädalas, et mustus liiga kaua ei saaks soontesse koguneda. Pidage meeles, et pärast küürimist tuleb alati pind loputada puhta sooja veega. See on tõhusa puhastamise peamine võti: kui te mörti põhjalikult ei loputa, seguneb mustus seebijäägiga ja katab teie vuugisegu ning peate otsast peale alustama! Veendumaks, et olete pinna korralikult loputanud, kontrollige plaadi kleepuvust. Kui plaadid kleepuvad, loputage pind uuesti, et eemaldada kõik seebijäägid.

vuugivahed

Erinevad vahendid vuugivahede puhastamiseks

Mustuse ja plekkide eemaldamiseks proovige kodus plaatide ja põrandaliistu puhastusmeetodeid: vuugivahede puhastamine. Koduperenaiste näpunäiteid vannitoa plaatide ja vuugivahede puhastamiseks on palju, tavaliselt sobib hästi äädika ja vesinikkarbonaadi segu. Kui vuugid on ainult kergelt määrdunud, saab neid aluseliste majapidamisvahendite, näiteks küpsetuspulbri, söögi- või pesusooda abil kergesti puhastada. Selleks tuleks segada üks neist veega vahekorras 3 : 1, et moodustuks tihe pasta. Seejärel kanna pasta harja või hambaharja abil vuukidele. Segu tuleks jätta määrdunud kohtadele umbes 30 minutiks ja seejärel sooja vee ja puhta lapi abil maha pesta. Harjaga pastat peale kandes võivad tekkida pritsmed, mistõttu tuleks alati kanda kaitseprille ja -kindaid. Internetist otsides: “vuugivahede puhastamine” võite sattuda igasuguse info otsa, seepärast lugege meie blogipostitust, kus arutame millised puhastusvahendid võiks ostamata jätta.

Aurupesuri kasutamine vuugivahede puhastamisel

Aurupesuri abil saab vuugist eemaldada lihtsalt ja kiiresti mitte ainult igasugust mustust, vaid ka mikroobe, seeni, haigusi tekitavad hallitusseeni ja isegi ebameeldivaid lõhnu. Aurupesuriga töötamise meetodil on teiste viiside ees märkimisväärne eelis: plaat ei puutu kokku vuugivahede abrasiivse materjaliga, mis säilitab vuugi terviklikkuse ja pikendab selle eluiga. Kui tahate investeerida kvaliteetsesse aurupesurisse, siis Kärcheril on mitmeid häid variante. Puhastiga koristamisel tuleks jälgida mõningaid reegleid:

  • eemaldage kõik puhastamist takistavad esemed
  • valage auruti veenõusse puhast vett või spetsiaalset puhastuslahust
  • oodake, kuni masin hakkab auru tootma
  • aurutage vuugisegu ja plaate, puhastades samal ajal mustust lisa harjaga
  • eemalda mustuse jäägid niiske mikrokiudlapiga

Vuukidelt hallituse eemaldamine

Majapidamisvahenditega vahedest mustuse ja hallituse eemaldamiseks on mitmeid erinevaid meetodeid, mida pealiskaudselt puudutasime juba artikli esimeses pooles:

  • mustuse eemaldamine söögisoodaga: sobib igat tüüpi plaatidega töötamiseks, välja arvatud looduskivi ja marmorist plaadid
  • söögisooda+vesinikperoksiid: see segu eemaldab rasvased plekid, tumenevad, ebameeldivad lõhnad
  • spetsiaalsed kemikaalid: neid pakutakse laias valikus geelide ja pihustite kujul
  • puhastamine ja spetsiaalse markeri pealekandmine

Hallituse eemaldamiseks on mõistlik kasutada alkoholi või isopropüülalkoholi.

Vuugivahede puhastamine: hõõru alkohol vuukidele harja või lapi abil, kust see ise aurustub. Sellisel viisil ei saa tavaliselt eemaldada hallitusest jäänud plekke, kuna alkohol ei sisalda pleegitusaineid, kuid saab lahti hallituse spooridest. Et hallitus ei tungiks sügavale vuugivahedesse, tuleks ruumi regulaarselt ventileerida. Kui hallitus on juba vuuki tunginud, on ainus variant riknenud materjali eemaldamine. Akende puudumisel aitab sellega äratõmbeventilaator. 

Üleüldine vannitoa korrashoid

Hoia oma vannituba kuivana. Miski ei aita hallitust paremini eemal hoida kui kuiv dušš. Selleks saab kasutada eelnevalt räägitud kaabitsaid või vana rätikut, et pinnad kuivaks tõmmata. Samuti saab kiiresti niiskust eemaldada, avades duši all käimise ajal akna ja lülitades sisse väljatõmbeventilaatori või lihtsalt ukse lahti jätmine, isegi väike pragu, aitab niiskusel hajuda. Ja ärge unustage ka dušikardinat kuivades lahti tõmmata.

Kata duši seinad ja uksed vetthülgava ainega

Selleks on olemas mitmeid erinevaid Nano kaitsevahendeid. Need aitavad veel, mineraalainetel ja seebivahul ära voolata, nii et kasutaja ei peaks nii palju nühkima.

Väldi tükiseebi hoidmist kraanikausi juures

Kasutage selle asemel pumbaga vedelseepi või isegi käed-vabad seebi dosaatorit. Kõvast seebist loobumisega saate ka minema visata määrdunud seebialuse, mis aitab teie kraanikausil ja tööpinnal puhtamat ilmet jätta.

Hoidke kraanikausi läheduses desinfitseerivaid puhastuslappe

Nii saate kiiresti eemaldada hambapasta pritsmeid, veejäljed ja muud plekid kohe kui neid näete ja mustus ei saa kuivada ega muutuda raskemini eemaldatavaks. 

Vannitoa koristamine ei ole tõenäoliselt kõige meeldivam kodutöö, mida kenal laupäeval ette võtta. Kuid see aga ei tähenda, et vannitoa puhastamine peaks olema täiesti tänamatu või eriti aeganõudev ülesanne. Pidevalt erinevate näpunäidete meeles pidamine ning natukene iga päevaselt vaeva nähes, saab vannitoa hoida puhtana väga pikalt ja üldse mitte raske vaevaga. Kuidas koristada oma kodu ning, mis erinevaid tooteid selleks võiks endale soetada ja mida kasutavad professionaalid, võid lugeda ühest eelnevast TP blogipostitusest.

Kui soovite vannitoa ja vuugivahede puhastamise professionaalide abi, siis selle saate tellida siit.