fbpx

Vaipade ja vaipkatte puhastus

kontor

Vaipkatte hooldamine

TP Kinnisvarahooldus pakub vaipade ja vaipkatete märgpuhastust. Büroodes ning kontorites kasutatakse põrandal sageli vaipkatteid.

Tagamaks, et tehtud investeering pakub võimalikult pikaajalist rõõmu ka tulevikus, soovitame mõningaid vaibahooldusvõtteid.

Vaip on loodud mitmete aastate pikkuseks kasutamiseks ning korralik hooldus aitab maksimaalselt säilitada vaiba hea väljanägemise ja ära hoida tolmuga seotud probleemid ruumi sisekliimas.

Küsi pakkumist

Kirjuta meile millist teenust soovid. Vastame tööpäeva jooksul. Kui sa omale sobivat teenust ei leidnud, võta meiega ühendust ning leiame lahenduse!

Vaipade hooldus ja puhastus

Vaiba puhtuse ja kestvuse tagamisel kõige olulisem osa on heal porimatisüsteemil. Porimatid püüavad endasse suurema osa mustustest, mis kanduvad välistingimustest siseruumidesse. Loe porimattide vajalikkusest rohkem siit.

Regulaarseks puhastamiseks sobib kõige paremini harjadega tolmuimeja. Tolmuimeja eemaldab vaibalt lahtise mustuse nagu tolm, liiv jms. Igapäevane tolmuimejaga puhastamine tagab, et mustus ei tungiks sügavale vaibakiududesse ning pikendab vaiba eluiga ja väljanägemist.

Kahjuks Eesti ilmastikutingimustes ei piisa vaipade ja vaipkatte puhtana hoidmiseks ainult tolmuimejaga puhastamisest. Sügisene pori ja talvine soolasegune vesi võivad rikkuda vaiba väljanägemist ja lühendada eluiga. Selle vältimiseks soovitame vaipade ja vaipkatte süvapuhastust märgpesu meetodil paar korda aastas vastavalt vaiba kasutussagedusele. Märgpesu eemaldab mustuse, mida silmaga ei näe. 

Vaipade süvapuhastus aitab ära hoida määrdunud käiguradade tekkimise ning eemaldab mustuse, mis on sügavale vaibakiududesse ladestunud. Pesu tehakse üldjuhul terve vaipkatte ulatuses. Üksikute plekkide eemaldamine võib jätta vaibale üldisest vaipkattest heledamad ja puhtamad laigud.

Oluline teada

Sügavpuhastust saab kasutada ainult juhul, kui vaipkate on korralikult liimitud aluspinnale! Kui vaipkate ei ole 100% liimitud, siis märga sügavpuhastust ei saa teha, kuna vee sattumine vaiba alla võib tuua kaasa vaipkatte deformeerumise.

On väga tähtis, et plekkide eemaldamiseks kasutatakse selleks ettenähtud spetsiaalseid vahendeid. Kunagi ei tohi kasutada pesupulbrit, lahusteid või muid sarnaseid vahendeid, kuna neid ei ole võimalik vaibast täielikult välja loputada. Välja loputamata vahendid võivad vaibakiududes moodustada kleepuva massi, mis kogub enda külge rohkem mustust. 

Peale seda kui vaipkattel oli tehtud märgpuhastus ei ole soovitatav kasutada vaipa seni, kuni on ta täielikult kuivanud. Piisav aeg kuivamiseks on 24 tundi.

Plekkide eemaldus vaibalt

Enamus plekke on võimalik eemaldada lihtsalt kuni plekk on veel värske. Näiteks kohvi, tee või punase veini plekid saab eemaldada puhta vee ja puuvillase lapiga. Kui plekk on juba kuivanud, võib see moodustada keemilise reaktsiooni vaibakiududega ning vaiba välimuse jäädavalt rikkuda.

Paljud plekid on võimalik eemaldada veega. Loe lähemalt siit.

Käesolevad nõuanded on avaldatud Lincona põrandakeskuse lahkel loal.