fbpx

Akende ja klaaspindade pesu

suvine aknapesu

Kui tihti ja millal aknaid pesta?

Soovitame aknaid pesta 1-2  korda aastas – kevadel ja sügisel. Regulaarne akende ja klaaspindade pesu tagab puhtad aknad aastaringselt.  Aknapesu sagedus sõltub sellest kas hoone asub linnakeskkonnas või suurte õitsvate puude läheduses. Sel juhul vajavad aknad ja aknaraamid tihedamat puhastust.

Akende pesu sisaldab ka raamide, raamivahede ning aknalaudade pesu. Lisaks saab tellida ribikardinate või lamellkardinate puhastuse.

Akende pesu saab välitingimustes teostada kuni – 5 °C, kuid parima tulemuse annab aknapesu kuivemal ja soojemal ajal, kui väljas on plusskraadid.

Küsi pakkumist

Kirjuta meile millist teenust soovid. Vastame tööpäeva jooksul. Kui sa omale sobivat teenust ei leidnud, võta meiega ühendust ning leiame lahenduse!

Millega akende pesul arvestada?

Suvine aknapesu hooaeg algab tegelikult hiliskevadel. Mais, mõnikord aga juba aprillis. See tähendab, et koristusfirmade graafikud hakkavad kiirelt täituma juba märtsis. Ja kui sina pole üks neist, kes oma tellimuse juba aegsasti sisse annab, jääd ootama pikemaks, kui sulle meeldiks.

Ideaalis tellib klient aknapesu kaks korda aastas – näiteks aprilliks ja teise korra septembriks-oktoobriks. Nii püsivad aknad kenasti puhtad aastaringselt. Sellisel juhul on mõistlik uus aknapesu kokku leppida kohe, kui viimane pesu tehtud. See võiks saada rutiiniks. Siis on sinul üks asi vähem meeles pidada ning koristusfirmal lihtsam oma graafikut sinule sobivaks planeerida.

Ettevalmistused akende pesuks

Võimalusel kindlusta, et tõstukiga saab majale ligi – hoone ei ole ümbritsetud parkivatest autodest või sissesõitu takistavatest „munadest“ ja piiretest. Korralda nii, et aknapesijad pääseks tõstukiga akendele ligi. Kui see eeldab, et tõstuk paigutatakse mingil hetkel ka naaberkrundile või naabri parkimiskohale, lepi ka see juba varakult kokku. 

Kui akende pesuks tuleb sulgeda aga mõni linna kõnni- või sõidutee, hangib vajalikud kooskõlastused linnaga koristusfirma ise. Aga arvesta, et sellekski on tarvis aega, sest ametnikud üldjuhul e-kirjadele samal päeval ei vasta.

Veel üks asi – kõik aknad peaks olema seestpoolt suletud. See on iseäranis oluline latipesu puhul, sest lahtisest aknast niriseb vesi sisse.

Kui tellid akende sisepesu, tuleb ettevalmistusi teha kontoriruumis. Et akende pesu on vaikne töö, saab selle vajadusel ära teha ka tööpäeval ja tööajal. Parem on see ajastada muidugi nädalavahetusele või õhtusele ajale, sest siis ei ole sinu kontori töö hetkekski häiritud.

Ükskõik millal pesuks läheb, tuleks töötajatel aknalauad täiesti tühjaks teha. Jah, ka aknapesubrigaad suudab aukirja ja pildiraami eest ära tõsta, kuid pole garanteeritud, et äratõstja oskab need pärast täpselt sama nurga alla tagasi paigutada. Pahanduste vältimiseks jäägu see ülesanne kontori püsiasukatele.

Kui teie moodsas kontoris on klaasseinu, kuhu arendajad on markeriga tähtsaid koodijuppe kirjutanud ja neid maha pesta ei tohi, tähista need palun post-it märkmepaberiga.

Kas akende pesuks on vaja tõstukit, mägironijat või saab teostada latipesu?

Kui sinu hoone on mitmekorruseline ja oled aknapesu tellimisega viimasele minutile jäänud, oled eriti kehvas situatsioonis. Isegi kui koristusfirma leiaks sinu tööks aega, ei pruugi parasjagu saadaval olla ühtegi tõstukit. Mitmekorruselise hoone puhul on tõstuk aga sageli vältimatu, sest muude vahenditega nii kõrgele ei ulatu.

Tõstukeid võtavad rendile enamik aknapesuga tegelevaid puhastusfirmasid, seega on keset hooaega nõudlus suur ja võib juhtuda, et töö jääb teostamata pelgalt tõstuki puudumise tõttu. Kui hetkel on saadaval ainult kallima rendihinnaga tõstuk, siis pead lihtsalt lisakuluga leppima. Tööd aegsasti ette planeerides on need mured hõlpsasti välditavad.

Latipesusüsteem on mõeldud tõstuki kasutamise alternatiiviks. Kusjuures soodsamaks, kiiremaks ja mugavamaks alternatiiviks.

Soodsam on latipesu seetõttu, et kalli tõstuki rentimise vajadus kukub ära. Latipesusüsteem on loodud kuni 4-5-korruselise hoone akende pesuks.

Kiirem on latipesu tänu sellele, et kogu tööaja saab pühendada akende pesemisele, mitte tõstuki ühelt majaküljelt teisele sõidutamisele ja paika seadistamisele. See võtab aega rohkem kui arvata oskad.

Mugavam on latipesu seetõttu, et aknapesijad pääsevad akendele lihtsamini ligi ega kahjusta maja ümbritsevat haljastust. Pehmele pinnasele sõidutatud tõstuk jätab kindlasti oma jälje. Ka peenrad, hekid ja puud on tõstukile takistuseks.