fbpx
lumekoristus

Miks on mõistlik valida professionaalne lumekoristus?

Vanasõna „ega tali taeva jää“ iseloomustab suurepäraselt just meie Eestit ja koduseid ilmastikutingimusi – täpselt ei oska keegi ennustada, millal külmakraadid jäätuma hakkavad või millal esimene lumekiht maapinda katab. Ega lõplikult ei olegi võimalik esimeseks, teiseks ega kolmandaks lumeks valmis olla, kuid end saab algavaks lumekoristuse hooajaks ette valmistada. TP Kinnisvarahoolduse tiimil on just sügiskuudel käed-jalad tööd täis, et olla valmis kõikide klientide talvehooajaks ja lumekoristuseks.

Puhastamata ja libedad kõnniteed, lund täis parkimiskohad ja ohtlikult kõrged vallid tekitavad paratamatult liigset peavalu ja ohtusid nii liiklejale kui autoomanikule ning panevad ka tugevaimad juhid pead vangutama. Siinkohal muidugi käivad lumega käsikäes ka krõbedad miinuskraadid ja salakaval jää, mis sageli kõige tüütumaks asjaosaliseks talveperioodil osutub. Ja mis peamine – tihti tekivad ohtlik must jää ja tüütu lumekiht nii kiiresti, et sellega ei jõua ise rinda pista.

Sellises olukorras tasub kindlasti võtta appi professionaalne lumekoristusteenus, kes koristab kogu lume, jää ja hoiab teie vara turvaliselt kogu talveperioodi vältel. Kodustes tingimustes seisab igas kuurinurgas lumelabidas, kuid suurema territooriumi lumekoristus tuleks planeerida juba varakult sügisel.  Professionaalse lume- ja libedusetõrjel on mitmed eelised, mis tellitud hooldusteenuse kasuks räägivad.

Professionaalne lumekoristus parandab töökoha ohutust

Talvel kaasnevad lume ja jääga paratamatult õnnetused – igasugused libastumised, kukkumised ja raskematel juhtudel ka parklates plekimõlkimised on välditavad, kui territooriumil on teostatud korralik lumekoristus. Ka jäistel kõnniteedel võib nii mõnigi kolleeg või klient libastuda ning halvimal juhul ka mõne luu murda.

Korrektselt ja regulaarselt teostatud lumekoristus aitab kogu talve jooksul vähendada ja vältida võimalikke õnnetusi ja vigastusi. Organiseeritud lumekoristuse eeliseks on just järjepidev hooldus, mis tähendab, et koristust vajavad pinnad on planeeritult lume- ja jäävabad kogu talveperioodi vältel. Lisaks sellele ei pea regulaarse lumekoristusteenuse puhul te ise labidat kätte võtma ega lund rookima – selle töö saab jätta koduhoovi!  

Lumest puhtad parklad, jäävabad kõnniteed ja regulaarne hooldus näitab ka töötajatele ja klientidele, et ettevõte seab ka talvisel perioodil esikohale võimalikult mugava ja turvalise keskkonna. 

Korraldatud lumekoristus tagab esteetilise välimuse

Kuigi esimene lumi ja suured lumehanged toovad endaga kaasa palju elevust ja pimedal ajal ka veidi valgust juurde, muutuvad need ajapikku juhtimatuteks ja ohtlikeks, eriti tihedama liiklusega territooriumidel. Parklad, kus on sügavalt sissesõidetud ja kinnijäätunud lumerööpad, läbi astutud hanged ja kõrged lume-jää hunnikud, riivavad koheselt nii autojuhtide silma kui ka tekitavad jalakäijas ebamugavust.  Eriti ohtlikuks kujuneb sellistel aladel ka kinnitallatud lumi, mis muutub ajapikku tugevaks jääks ja põhjustab libedaid tingimusi. Just seda jääd ning ebaloomulikke jäämägesid on ka hiljem keeruline eemaldada, sest need on lihtsalt liiga tugevalt kinni jäätunud. 

Ka kliendid külastavad igal juhul just neid ettevõtteid, kellele on mugav ja turvaline ligipääs ning kes talvel säilitavad lumevaba ja puhta välimuse oma aladel. TP Kinnisvarahoolduse lumekoristust teostatakse vastavalt territooriumi suurusele kas inimtööjõu või masinate abil ning vastavalt kliendi vajadustele toimetatakse ka üleliigne lumi ja jää kliendi aladelt ära, et säilitada puhtam esteetiline välimus.

Professionaalne lumekoristus tagab kvaliteetsed ja jätkusuutlikud tulemused

Kuigi igaüks võiks haarata kätte labida ja vajalikud teeotsad ning parkimiskohad lumest tühjaks kühveldada, siis ei pruugi tulemus olla piisavalt kvaliteetne. Koolitatud meeskond teab lumekoristuse ja libedusetõrje eripärasid ning toimetab igal territooriumil vastavalt kliendiga eelnevalt kokkulepitud tingimustele. TP Kinnisvarahoolduse koristustiim on alati teadlik kliendi erisoovidest ja püüab pakkuda võimalikult mugavat ja parimat lahendust. 

Miks ei tasuks lumekoristust ise ette võtta?

Esiteks on lumekoristus füüsiliselt raske ja aeganõudev töö ning tegelikult kasutavad professionaalid sellele kuluvat aega palju efektiivsemalt ära. Lisaks ei ole võimalik labidaga saavutada niivõrd ühtlast tulemust kui näiteks sahaga, mis eemaldab ka lume alumise kihi. Aja- ja närvikulu, mis ise lund kühveldades tekib, ei ole seda väärt, sest professionaalne koristusmeeskond suudab teie krundi puhastada mõne tunniga ning seejuures säilib kogu hooaja vältel ka ühtlane ja jätkusuutlik tulemus.

Tellitud lumekoristus säästab aega

agu eelnevalt mainitud, kulub ise lume koristamiseks meeletult aega ja energiat, kuid õigete tööriistade ja tõhusate praktikate abil käib see töö kiiresti. Sõltuvalt teie territooriumi suurusest võib lumekoristusele kuluda tunde, kuid nagu öeldakse – aeg on raha. Niisiis soovitame valida professionaalse lumekoristusteenuse puhtalt selleks, et säästa oma aega. 

Tellitud lumekoristuse puhul lepitakse kokku kui tihti lumekoristust teostatakse ning vastavalt vajadusele valib TP Kinnisvarahoolduse meeskond ka selleks sobivad töövahendid. Seega ei pea te oma aega kulutama ei lumekoristuseks vajalike vahendite soetamisele ega ka lumekoristusele. Ainus ajakulu, mis tellitud lumekoristuse puhul tekib, on teie vajaduste välja selgitamine ja kokkulepete sõlmimine terveks hooajaks – ülejäänud töö teeb ära juba valmistunud meeskond. Teostame lumekoristust vastavalt vajadusele ka öösiti ja varajastel hommikutundidel, kui suuremad lumetormid meid tabavad.

lumekoristusteenused ja libedatõrje

Täielik lumekoristuse teenus hõlmab endas ka järelvalvet

Lisaks lumekoristusele ja jää eemaldamisele parklatest, hoovidest ja suurematelt territooriumidelt kaasneb tellitud teenusega ka teised lumega seotud tööd, et kogu kinnisvara säiliks turvalisena ja lumest tingitud kahjustused oleksid minimaalsed. 

Varasemalt rääkisime lühidalt ka lume äraveost – et suured hanged ei hakkaks jäätuma ning lumi juba kevadeks teie pindadelt täielikult kadunud oleks, ei piisa lihtsalt lume kokku korjamisest ühte nurka. Ilma hoolde unustatud hanged muutuvad kivikõvadeks jääkamakateks, millest lahtisaamine võtab nii palju kauem aega, et talv jõuab enne läbi saada. Seega viime suurtelt territooriumidelt sobiva tehnikaga liigse lume minema ning teie pinnad jäävad puhtad.

Lisaks sellele vaatab TP Kinnisvarahoolduse lumekoristustiim ka üle katused ning eemaldab raske lume. Tihtipeale ununeb klientidel lumekoristusteenust tellides küsida pakkumist ka katuselt lume eemaldamiseks. Seetõttu tasub tellida teenust kogenud meeskonnalt, kes pöörab teie tähelepanu ka teistele aspektidele (nagu näiteks lumi katustel). Samuti eemaldab lumekoristustiim ka ohtlikud ja ebameeldivad jääpurikad, mis tihtipeale just sissepääsude ja kõnniteede kohale tekivad.  

Samuti teostame vastavalt kliendi soovile ka libedusetõrjet võimalikult sobivate vahenditega – liiv, sool, graniit ja soola-graniidi segu. Iga territoorium on erinev ning seetõttu konsulteerime enne libedusetõrje teostamist kliendiga, et leida võimalikest variantidest just see kõige õigem. Libedusetõrje jaoks pakub sobivat teesoola ja graniiti ka Ruu Kivi.

Kuidas valida endale sobivaim lumekoristusteenus?

Lumekoristusteenuse valikul tuleb lähtuda eelkõige sellest, kui suur on pind, mis vajab lumest ja jääst puhastamist. Kas tegemist on eramaa, büroohoone, kaubanduskeskuse või laoterritooriumiga? Kindlasti tuleb teenuse valimisel arvestada ka sellega, kui ligipääsetav territoorium on – kas teenusepakkujal on võimalik tulla kohale ka suurema tehnikaga või on pinnal võimalik teostada vaid käsitsi hooldust? Kolmandaks tasub mõelda, kui palju liiklust teie pinnal toimub ja kui tihti võiks lumekoristust teostada.

PS! Muidugi tuleb ette olukordi, kus lumesadu tiheneb ja vajalik on ka erakorraline hooldus. Ilma ei tea kunagi ette, aga selleks saab alati valmis olla. 

Selleks, et leida endale parim lumekoristusteenus, on mõistlik konsulteerida teenusepakkujatega, kellel on piisavalt kogemust ja oskusi, et aidata teil oma vajadused välja selgitada. TP Kinnisvarahoolduse tiimis on just vajalike teadmistega liikmed, kes esitavad õigeid küsimusi ja pakuvad teile vastavalt teie pinnale ja soovidele võimalikke parimaid lahendusi. 

Lumekoristusteenuse tellimist ei tasu aga jätta ka viimasele hetkele, sest häid teenusepakkujaid otsitakse alati taga ning kohad täituvad kiiresti! Seega, kui sinu ettevõte vajab lumekoristusteenust, kirjuta meile juba täna ja leiame sinu soovidele parima lahenduse. TP Kinnisvarahoolduse lumekoristusteenusega saad lisaks tutvuda ka siit.