fbpx
muru niitmine

Muru niitmine: kuidas seda efektiivselt teha?

Muru niitmine on tüütu ja energiakulukas töö, millega paljud majaomanikud peavad regulaarselt silmitsi seisma, et oma aed korras hoida. Järgnevalt jagavad TP Kinnisvarahoolduse professionaalid mõningaid näpunäiteid, kuidas muru niitmine efektiivsemalt teostada ja mida tuleks kindlasti muru niitmisel jälgida.

Muruniiduki terade teritamine

Muru tõhusaks niitmiseks on vaja veenduda, et niiduki terad on teravad. Teritamata terad võivad muru rebida, muutes selle vastuvõtlikuks haigustele ja kahjuritele. Teravad lõiketerad seevastu teevad puhtaid lõikeid, mis paranevad kiiresti ja soodustavad tervislikku kasvu. Niiduki terasid on võimalik ise teritada viili või terituskivi abil või viia need teritamiseks professionaali juurde. Terasid on hea igal hooajal kontrollida ja neid vastavalt vajadusele teritada.

Lõikekõrguse reguleerimine

Erinevatel murutüüpidel on erinev ideaalne niitmiskõrgus, seega on oluline teada, milline muru tüüp teil on, et saaksite oma niidukit vastavalt sellele kohandada. Liiga lühikeseks lõikamine võib juuri nõrgendada ning muru kahjustada. Samas kui lõigata liiga vähe ja jätta muru pikaks, võib see põhjustada ebaühtlast kasvu. Üldiselt peaksite iga niitmise korral lõikama maha umbes ühe kolmandiku tera kõrgusest.

Kuiva muru niitmine

Parim aeg niitmiseks on varaõhtu. Muru niitmine päeva tippajal, kui temperatuur on kõrgeim, koormab nii muru kui ka loomulikult teid. Kui ootate varaõhtuni, on muru tavaliselt kuiv (muidugi, kui päeval pole sadanud), päike on vähem intensiivne ja murul on palju aega taastuda enne järgmise pärastlõunase soojuse saabumist. Märja muru lõikamine võib põhjustada ebaühtlase trimmi, seega peate ootama, kuni see kuivab.

Muru niitmine erinevas suunas

Iga kord, kui niidate, tehke seda erinevas suunas. Kui lõikate muru alati sama mustriga hakkab ka teie muru niitmise suunas kalduma ja murule võivad tekkida roopad. Samuti seisab muru kenasti ja kõrgel püsti, kui seda niidetakse igast eri suundadest.

Sageli muru niitmine

Niitke nii sageli, kui teie muru tüübi, kasvutingimuste, kasvumustri ja hooaja jaoks on vaja. Näiteks kui rohi kasvab kevadel aktiivselt, peate niitma sagedamini (võib-olla isegi kaks korda nädalas), kuid kui kasv suvek või kasvuperioodi lõpus aeglustub, võib muru niita vaid kord nädalas või iga kahe nädala tagant. Muru ei vaja üleniitmist!

Muruniiduki puhastamine

Oluline on niiduki põhja pärast iga kasutamist puhastada. Niiduki teki alla koguneb niidetud muru ja praht, mis aja jooksul põhjustab korrosiooni ja kahjustusi. Kasutage puhastamiseks kaabitsat või voolikut ning samuti kontrollige lõiketerade olukorda, kas need on kahjustatud või kulunud. Niiduki puhtana hoidmine tagab selle maksimaalse efektiivsuse ja aitab hoida teie muru parimas korras!

Muru niitmine professionaalide abiga

Usume, et muru niitmine on tülikas ning võtab palju aega ja energiat. Selleks on võimalik kutsuda endale appi TP Kinnisvarahoolduse muruniitmise ja trimmerdamise professionaalid, kes oma oskuste ja kogemustega teevad efektiivselt ja kvaliteetselt kogu töö ära. 

Kasutame muru niitmiseks ja trimmerdamiseks profitehnikat. Suurte platside jaoks murutraktoreid, väiksemad haljasalad ja kitsamad kohad  hooldame käsiniidukiga. Ning alad, mida on niidukiga keeruline hooldada või kus muru on liiga kõrge, käime üle trimmeriga. Võta meiega ühendust täites ära kontaktivorm.