fbpx
kevadpuhastus

Muuda kevadpuhastus meeldivaks ja kiireks!

Kevadpuhastus on traditsiooniline harjumus, kus inimesed teevad oma kodudes põhjaliku koristuse ja korrastamise kevadel. Eesmärk on eemaldada talvejärgne mustus, tolm ja muu kogunenud praht ning luua värske ja puhas keskkond. Kevadpuhastuse käigus võiks koristada kõiki ruume, pesta aknaid, puhastada mööblit, vaipu ja muid pindu ning organiseerida asjade paikenmist. Paljud inimesed leiavad, et kevadpuhastus annab uue energialaengu ja aitab valmistuda sooja hooaja saabumiseks.

Üldine tubade koristus

Maja igas toas on põrandaliistud ja aknalauad, kuid need jäävad sageli kodu koristades tähelepanuta. Puhastamata jätmisel võivad need aga raskelt määrduda ja lagunema hakata. Samuti jäävad sageli tähelepanuta seinad ning nende puhastamist on raske meeles pidada või isegi märgata, sest otseste plekkide puudumisel on tolmu seinal raske näha. Siiski peab meeles pidama, millist tüüpi värv seinal on, kuna värv ning materjal võib mõjutada mustuse mahatulekut. Õppige värvitud seinu puhastama.

Kardinad võivad teie kodus iga ruumi tõeliselt popiks muuta. Samuti võivad nad koguda tolmu ja mustust. Rutiinne puhastus muudab need kevadeks kenasti kauniks. Ei tohi unustada ka ruloosid,need koguvad samuti palju tolmu koos lemmikloomade karvade ja kõõmaga. Akna juures olles märkate kindlasti ka, et aknast on raske läbi näha. Kevadpuhastuse ajal on mõistlik klaasilt eemaldada kogu mustuse ja määrdumisjäljed. Siis näeb aknapiirkond juba päris hea välja. 

Köögi koristamine

Läikivad kapid ja riiulid muudavad köögi tõeliselt ilusaks. Õlilaik, mis võib teie kappidele koguneda, on toidujäänuse, rasva ja õli kombinatsioon. Universaalsed puhastusvahendid ei ole sageli väljakutsele sobivad vastased, loe kuidas seda kõige efektiivsemalt teha. Sageli unustatakse, et kööki on ostetud isepuhastuv ahi, selle kasutamiseks lugege läbi juhend ning tehke oma elu kõvasti kergemaks, ise ahju puhastamata. 

Hetkel on kevad, kuid riiklik külmkapi puhastamise päev on sügisel. Siit leiad juhendi, kuidas külmikut puhastada, sel kevadel võib sellest veel kasu olla. 

Elutoa koristamine

Riidest diivanid on vägagi moes ning nad on ka ekstreemselt hubased. Siiski juhtub aeg-ajalt äpardusi ning diivanile võib tekkida plekke ning koguneda mustus ja tolm. Kevadpuhastus on parim aeg, et ka oma diivan taas läikima lüüa, kuid see võib olla väga aeganõudev või isegi võimatu ülesanne, seepärast võiksid appi kutsuda koristusfirma, kes teeb selle eripuhastustöö raames ära. 

Magamistoa koristamine

Kas mäletad, millal viimati voodilinu ja padjapüüre pesite? Kui pidid sellele mõtlema, siis ilmselt on sellest liiga kaua aega möödas. Ideaalis tuleks neid asju pesta kord nädalas. Kevadpuhastuse ajal mõtle ka sellele, millla viimati pesid oma suletekki ja patju, voodikatet, dekoratiivpatju, madratsit ning muud tekstiili mis magamistoas asetseb. Magamistoas viibides leidke ka aeg, et oma kapp tõhusamalt korrastada. 

Kodu puhastamine

Kuigi kogu teie kodu vajab kevadpuhastuse ajal värskendust, siis on teatud piirkondi, kus segadus võib olla rohkem levinud. Esimene samm oma kodu aastaringselt korras hoidmiseks on nende piirkondade tuvastamine. On selleks siis köök, kodukontor või vannituba. 

Kui teil on kodukontor, teate, kui oluline on maksimaalse tootlikkuse jaoks organiseeritud püsimine. Järgides puhastuse nõuandeid, kulutate vähem aega stressamisele ja asjade otsimisele. Tõenäoliselt puudutate päeva jooksul paljusid asju, kogudes kätele mikroobe, rasva ja õlisid, ning puudutate seejärel kohe oma telefoni ekraani või klaviatuuri. Kuna elektroonika on meie elus kindel koht, on oluline hoida see puhtana.

Vannitoa puhastamine

Pärast pikka tööpäeva või laste eest hoolitsemist on üks parimaid asju lõõgastav vann või dušš. Kui aga dušš on määrdunud, võite selle kiirelt unustada. Muutke duširuumi korralik puhastamine tavapäraseks, et kui on aeg lõõgastuda, saate seda teha. Duši puhastamisel ärge unustage dušikardinaid. Inimesed ei pese te neid tõenäoliselt piisavalt sageli. Te ei pruugi isegi teada, et plastikust dušikardinaid on võimalik puhastada vaid vahetate need kohe välja, kui need määrduvad. 

Kevadpuhastus võib olla väljakutse ka isegi kõige puhtamatele majaomanikele. Kuigi kontrollnimekirja on lihtne jälgida ning selle järgi kevadpuhastus edukalt ära teha, siis võite alati appi kutsuda puhastusteenused, kas siis mõne eripuhastustöö jaoks nagu näiteks akende pesemine või vaipade puhastus. TP Kinnisvarahooldus aitab teid nende ülesannetega, saada päring ja võtame teiega ühendust! 

Optimised by WebTailor.ee