fbpx
porivaip

Kuidas valida porivaip, mis on korraga mainekujundaja ja koristaja?

Oled sa kunagi mõelnud, et porivaip aitab sul raha kokku hoida? Ja võib päeva lõbusamaks teha? Või et porimatiga saad isegi keskkonnahoidu panustada? Usu või mitte, sel märkamatul põrandakattel on palju tähtsam roll, kui seni arvanud oled.

Porivaip on üks esimesi asju, millega klient või külaline sinu kontorisse, poodi või asutusse sisenedes kokku puudub. Mööda ei lähe sellest keegi – ja just see määrabki tema olulisuse.

Esiteks täidab porivaip sisuliselt täiskohaga koristaja funktsiooni. Koristamine algab tegelikult juba õuest: kui majaesine on must, tuleb mustus tahes-tahtmata ka sisse. Õigesti paigaldatud porimatt korjab kokku enamiku õues tulevast liivast, tolmust, porist ja veest. Vähem mustust tähendab, et ruumid püsivad koristuskordade vahel paremini puhtad ning ka koristaja töö muutub lihtsamaks ja kiiremaks. Lühidalt, sa hoiad kokku nii aega kui ka raha.

Milleks porivaip?

Kasu on matist aga vaid siis, kui inimesed päriselt üle selle kõnnivad. Porimati pikkus võiks olla vähemalt üheksa meetrit – uuringud näitavad, et just siis on see kõige tõhusam. Porimatisüsteem võib alata ka õues ning jätkuda ruumis sees. Kui porimatt on liiga lühike, ei jõua ta pori ja liiva enda sisse korjata ning vihmasel-lumisel ajal niiskust koguda. Läbi tuleb mõelda ka käiguteed: kui porimatt on paigutatud otse ukse ette, aga inimesed astuvad hoopis vasakule lifti ette, kantakse mustus ikkagi majja laiali.

Kui suur on porimati efekt, näed kõige paremini siis, kui päeva lõpus porimati teistpidi keerad või vahelduseks valge porimati paigaldad. Sest miks on porimatid mustad? Ainult selleks, et mustus välja ei paistaks! Tegelikult saad tellida mis iganes kujundusega porimatte – kõikides värvides, igasuguste piltide ja logodega, erineva kuju ja mõõtudega. Piirid seab vaid fantaasia!

Porivaip kui disainelement

Nii saab porivaipa tegelikult kasutada ka sisedisainis. Vaja suunaviitasid? Palun – vereproove andma mine mööda punase noolega porimatti, perearsti juurde suunab sinine nool. Tahad päeva toredamaks teha? Lisa ukse alla lõbus tervitussõnum, liftipõrandale piltmõistatus või koridori keksukast! Püsiklientide elu teed põnevamaks, kui kasutad vaheldumisi kaht või kolme erineva kujundusega porimatti.

Porivaip kui taaskasutuselement

Ja muide, enamik erikujundusega porimatte on valmistatud taaskasutatud plastpudelitest. Nii et porimattidega saad isegi keskkonda säästa – esiteks materjale taaskasutades, teiseks väiksema koristusvajaduse kaudu. Porimatist saab sinu sõnumi kandja ja mainekujundaja ka hoopis teisel tasandil kui vaid ruumide puhtus.

Näed siis – lihtne igapäevane ese, aga kui palju mõtteid ja võimalusi! Vastu talve on just õige aeg enda porimatid üle vaadata. Küsi julgelt, TP Kinnisvarahoolduse spetsialistid oskavad sulle hea koostööpartneri Lindström OÜ abil vajalikku nõu anda.

Foto: Lindström Oy