fbpx
tänavakivi puhastus

Tänavakivi puhastuse olulisus ning kuidas seda läbi viia?

Tänavakivi puhastus võib olla aeganõudev ja väljakutsuv ülesanne, kuid see on hädavajalik, et tagada üldine hea välimus ja ohutus. TP Kinnisvarahooldus toob välja mõned näpunäited ja ressursid, mis aitavad tänavakivi puhastuse protsessi lihtsamaks ja tõhusamaks muuta.

Esiteks on oluline mõista, mis tüüpi mustus esineb antud tänavakivil. Kõige tavalisemad plekkide tüübid tänavakivi puhul on õli, rasv ja rehvimärgid. Samuti võib sinna aja jooksul koguneda igasugune mustus ja prügi tänavalt ning tänavakivi vahele võib kasvama hakata ka sammal. Sõltuvalt plekkide tüübist ja raskusastmest on võimalik kasutada erinevaid puhastusmeetodeid ja -materjale.

Tänavakivi puhastus survepesuriga

Üks tõhus meetod tänavakivi puhastuseks on survepesu. Survepesu kasutab kõrgrõhu vett mustuse ja plekkide eemaldamiseks tänavakivi pinnalt. Oluline on kasutada õiget rõhu seadet ja toru, et vältida kivipinna kahjustamist. Surve seadistus umbes 3000 psi on tavaliselt tänavakivi puhastuseks tõhus. Näiteks survepesuri toru, mis on ventilaatorikujulise pihustiga, sobib hästi suurema ala puhastamiseks.

survepesur

Tänavakivi puhastus keemilise puhastusvahendiga

Teine meetod tänavakivi puhastamiseks on keemiline puhastusvahend. Mitmesugused kaubanduslikud puhastusvahendid on spetsiaalselt kujundatud kivipindade puhastamiseks. Keemilise puhastusvahendi kasutamisel on oluline hoolikalt järgida tootja juhiseid ja kasutada sobivat ohutusvarustust, näiteks kindaid ja silmakaitset. Mõned tavalised kivipuhastusvahendid hõlmavad happelisi puhastusvahendeid, leelispõhiseid puhastusvahendeid ja ensüümpõhiseid puhastusvahendeid. Samuti loe naturaalsete puhastusvahendite kasutamise kohta siit.

Tänavakivi puhastus aurupuhastuse ja liivapritsiga

Lisaks survepesule ja keemilistele puhastusvahenditele on olemas mitmeid muid meetodeid mida saab tänavakivi puhastusel kasutada ning mis võivad olla kindlates olukordades väga tõhusad. Näiteks võib aurupuhastus olla kasulik sügavate plekkide eemaldamiseks või delikaatsete kivipindade puhastamiseks, mis võib survepesu kahjustuda. Sarnaselt võib liivapritsiga puhastamine olla tõhus viis tugevate plekkide ja kogunenud mustuse eemaldamiseks, kuid see võib olla abrasiivne ning seetõttu tuleks seda tuleks kasutada ettevaatlikult.

Mida tänavakivi puhastusel järgida?

Tänavakivi puhastusel on oluline järgida ettevaatusabinõusid ning kaitsta lähedalasuvaid pindu kahjustuste eest. Näiteks võib olla vajalik ära katta lähedalasuvad hooned või taimestik, et vältida ülepritsimisest või kemikaalide äravoolust tulenevaid kahjustusi. Samuti on oluline olla teadlik kõigist keskkonnanõuetest ja piirangutest, mis võivad puhastusprotsessile kehtida.

Kui soovid viia läbi tänavakivi puhastust, kuid tunned, et see protsess on liiga keeruline ja aeganõudev ning muretsed kahjustuste pärast, siis soovitame appi kutsuda professionaalid. TP Kinnisvarahooldus pakub laia valikuga puhastusteenuseid ning nende hulka kuulub ka kvaliteetselt ja ohutult läbiviidud tänavakivi puhastus. Tutvu TP Kinnisvarahoolduse puhastusteenustega ning võta meiega ühendust siit.