fbpx
aknapesuvahendid

Millised aknapesuvahendid valida?

Akende puhastamine võib tunduda lihtne, kuid tegelikult võiks isegi kõige kogenumale puhastajale aknapesu koolitus ja õigete aknapesuvahendite valimine kasuks tulla.

Isegi kui päike paistab, ei pruugi te oma kodus saada maksimaalset loomulikku valgust, kui teie aknad on kaetud mustuse, tolmu, putukate või veeplekkidega. Pikemate päevade ja õues avanevate lopsakate vaadete täielikuks nautimiseks on akende pesemine meie kevadpuhastuste nimekirja tipus – ja see peaks olema ka teie jaoks.

Erinevad aknapesuvahendid

Õnneks on akende puhastamise protsess piisavalt lihtne. Saadaval on palju kaubanduslikke aknapesuvahendeid, mis kõik tõotavad anda läikiva tulemuse. Oleme leidnud ka lihtsama ja naturaalsema lahenduse – üks osa valget äädikat ja kaks osa vett – see sobib ideaalselt pihustuspudelis segamiseks.

Kuidas aknaid puhastada?

Olenemata sellest, millise aknapesuvahendi kasuks otsustate, kas valite poest ostetud või isetehtud äädikapuhastuslahuse, tuleb tähelepanu pöörata nendele näpunäidetele ja tehnikatele, kuidas puhastada aknaid nii seest kui ka väljast, et töö sujuks hõlpsalt. 

Sisemine akende puhastamine

 1. Täitke ämber või suur pott puhta jaheda veega ja lisage paar tilka vedelat nõudepesuseepi.
 2. Asetage akna alla suur vannirätik, et lekkeid kinni püüda.
 3. Kasutage puhast mikrokiudlappi või käsna, et liikuda üle akna pinna, alustades ülaosast ja liikudes allapoole.
 4. Ärge unustage pühkida ka raami nii seest kui väljast.
 5. Pihustage aken põhjalikult äädika ja vee lahusega või soovi korral kaubandusliku aknapuhastusvahendiga (nt Zep või Windex, mõlemad saadaval Amazonis).
 6. Kuivatage aken Z-kujulise liigutusega täielikult puhta, ebemevaba rätikuga (või ajalehe mustvalgete lehtedega). Soovi korral võite akende kuivatamiseks kasutada ka puhtaid paberrätikuid.

Kui mustus või triibud pärast puhastust alles jäävad, siis pihustage aknapesuvahendit ja kuivatage uuesti. (Määrdunud aknad nõuavad tavaliselt kahte korda pihustamist ja kuivatamist.)
Pidage meeles, et parim aeg akende pesemiseks on jahedal ja pilvisel päeval, siis ei kuiva seebivesi ja aknapesuvahend teie akendele.

Akende puhastamine väljast

 1. Alustage akende loputamisest voolikuga, seejärel täitke ämber puhta jaheda veega ja lisage paar tilka vedelat nõudepesuseepi.
 2. Kasutage pehmet mikrokiudlappi puhastades sellega üle akna pind. Kõrgemate akende puhul kasutage švammimoppi (või pehmet puuvillast või mikrokiust moppi) varda küljes.
 3. Loputage aken hoolikalt voolikuga.
 4. Pihustage aknale äädikapuhastuslahust või kaubanduslikku aknapesuvahendit.
 5. Pühkige aken kuivaks puhta kummitallaga kaabitsaga. Kallutage kaabits akna alaosa poole ja liigutage ülalt alla. Pühkige kaabitsat puhta ja kuiva rätikuga iga kord pärast akna alaosasse jõudmist. Akende kuivatamiseks võite kasutada puhast ebemevaba rätikut või ajalehelehti.
 6. Tugeva mustuse ja plekkide, sealhulgas lindude väljaheidete korral niisutage aken põhjalikult äädika ja vee aknapesuvahendiga ning laske enne kuivatamist mitu minutit seista. Võite proovida hõõruda seda ka pehme “nühkimiskäsnaga” (nt Scotch-Brite Non-Scratch Scrub švammid Amazonist), kuid ärge kasutage terasvilla ega karme puhastuslappe; need kriimustavad akent.

Mõnikord määrduvad aknad mineraalsete ladestustega, eriti kareda veega piirkondades. Maavarade ladestustega rikutud akende puhastamiseks on mitu meetodit, kuid parim valik võib olla kaubanduslik puhastusvahend. Näiteks CLR (saadaval Amazonis) eemaldab kaltsiumi-, lubja- ja roosteplekid; kasutamisel järgige tootja juhiseid.

TP Kinnisvarahooldus pakub soodsamat aknapesu võimalust latipesu näol. Loe selle kohta rohkem siit.

aken

Aknapesu tellimine

Akende puhastamine võib olla tüütu ja ajakulukas tegevus, kuid see on seda väärt, et saaksite nautida ilusat vaadet. Kui soovid tellida aknapesu TP Kinnisvarahooldusest, siis loe näpunäidete kohta, mida peaksid aknapesu tellijana teadma, siit. Aknapesu tellimise soovi saad avaldada TP Kinnisvarahoolduse lehel.