fbpx
kontori koristamine

Kontori koristamine: kuidas seda keskkonnasõbralikult teha?

Kontori koristamine on igapäevane tegevus, mis tagab tööruumi puhtuse ja töötajate heaolu. Kuid sageli ei pöörata piisavalt tähelepanu sellele, kuidas koristamine mõjutab meie keskkonda. Keskkonnasõbralik kontori koristamine ei tähenda üksnes puhtama ja tervislikuma töökeskkonna loomist, vaid ka meie planeedi kaitsmist. 

Selles blogipostituses käsitleme, miks on oluline kontorit keskkonnasõbralikult koristada, kui tihti ja kuidas seda teha, milliseid puhastusvahendeid kasutada ning jagame põnevaid ja efektiivseid nippe keskkonnasõbralikuks koristamiseks.

Miks on keskkonnasõbralik kontori koristamine oluline?

Kontori koristamisel kasutatavad kemikaalid sisaldavad toksilisi aineid, mis kahjustavad nii siseõhu kvaliteeti kui ka väliskeskkonda. Need ained võivad sattuda õhku, vette ja mulda, põhjustades pikas perspektiivis kahju ökosüsteemidele ja inimeste tervisele. Lisaks vähendab keskkonnasõbralik koristamine jäätmete hulka, säästab energiat ja ressursse ning toetab jätkusuutlikku arengut.

Kui tihti kontorit koristada?

Kontori koristamise sagedus sõltub paljudest teguritest, nagu töötajate arv, kontori suurus ja tegevusala. Üldjuhul soovitatakse teha põhjalikku koristust vähemalt kord nädalas, samas kui olulisemaid puhastustoiminguid, nagu prügi sorteerimine ja laudade puhastamine, võib teha iga päev. 

Loe lähemalt, mis on kontori kõige räpasemad kohad.

Kontori koristamine keskkonnasõbralikult

Keskkonnasõbralikult koristades on oluline keskenduda kolmele põhielemendile: vähendamine, taaskasutamine ja ringlussevõtt.

Vähendamine

Vali puhastusvahendid, mis on pakendatud keskkonnasõbralikult ja millel on väike kemikaalide sisaldus. Kasuta mikrokiust lappe ja moppe, mis ei vaja palju puhastusvahendit ning on korduvkasutatavad.

Taaskasutamine

Eelista taastäidetavaid puhastusvahendite pakendeid ja vähenda ühekordse kasutusega toodete tarbimist.

Ringlussevõtt

Sorteeri prügi ja veendu, et kõik taaskasutatavad materjalid, nagu paber ja plast, jõuavad õigesse kohta.

Milliseid puhastusvahendeid kontori koristamisel kasutada?

Keskkonnasõbralikuks kontori koristamiseks vali tooted, mis on märgistatud kui öko- või biolagunevad. Need sisaldavad vähem või üldse mitte kahjulikke kemikaale ning on sageli pakendatud taaskasutatud või taaskasutatavatesse pakenditesse. Samuti on võimalik valmistada puhastusvahendeid koduste vahenditega, kasutades näiteks äädikat, söögisoodat ja sidrunit, mis on tõhusad ja looduslikud alternatiivid kemikaalidele.

Keskkonnasõbralik kontori koristamine: põnevad ja efektiivsed nipid

Taimede kasutamine

Lisaks sellele, et taimed elavdavad kontoriruumi, aitavad need parandada siseõhu kvaliteeti, neelates endasse õhus leiduvaid toksiine.

Õhukvaliteedi parandamine

Regulaarne tuulutamine vähendab siseõhus leiduvate kahjulike ainete kontsentratsiooni ja värskendab ruumi.

Energiatõhus valgustus

Kasuta LED-lampe, mis tarbivad vähem energiat ja kestavad kauem, vähendades nii jäätmete hulka.

Digitaalne dokumentide haldamine

Vähenda paberkasutust, optimeerides digitaalsete dokumentide kasutamist, mis vähendab vajadust füüsiliste materjalide järele ja aitab hoida tööruumi korras.

Tervislikum töökeskkond TP Kinnsivarahoolduse puhastusteenusega!

Tõstes teadlikkust ja rakendades lihtsaid, kuid tõhusaid strateegiaid, saame muuta oma töökeskkonnad rohelisemaks ja tervislikumaks. Tutvu lähemalt TP Kinnisvarahoolduse puhastusteenustega ning võta meiega ühendust, et leida sinu ettevõttele parim lahendus!