fbpx
suurpuhastus

Kevadine suurpuhastus: kuidas leida motivatsiooni?

Kevadine suurpuhastus võib olla hirmutav ülesanne, mis nõuab palju aega ja vaeva. Paljud leiavad, et selle protsessi kõige suuremaks probleemiks motivatsioon selle säilitamine, mis võib viia tööde edasilükkamiseni ja vältimiseni. Õige mõtteviisi ja abivahenditega saab leida puuduolev motivatsioon, mida vajate töö tõhusaks ja tulemuslikuks tegemiseks. TP Kinnisvarahooldus uurib mõningaid viise, mis on olulised selleks, et kodu põhjalik puhastus enda jaoks lõbusamaks teha.

Koristuse puhul eesmärkide seadmine ja puhastustööde To-Do listi tegemine

Üks lihtsamaid viise, kuidas kodu suurpuhastuse ajal leida motivatsioon, on seada endale konkreetsed eesmärgid. Eesmärkide seadmine koristamisel annab midagi, mille nimel töötada, ja aitab keskenduda käsil olevale ülesandele. Näiteks võite seada eesmärgiks koristada üks tuba päevas või teha terve maja ühe nädalavahetusega valmis. Kuid mida suuremad eesmärgid, seda rohkem võiks ülesandeid tükeldada. Ülesande jaotamine väiksemateks saavutatavateks võib aidata teil tunda end rohkem motiveeritult ning saavutuse tunne suureneb iga tehtud ülesandega. Kui olete paika pannud To-Do listi, kus on piisavalt palju kuid küllaltki lihtsaid ja kiirelt mööda minevaid ülesandeid, siis suureneb tehtud task’ide arv pidevalt ja rahulolu samuti. Vajalike ülesannete kirja panekuks võid abi leida juba eelnevalt tehtud ToDo listidest, mis on koristuse jaoks üles kirjutatud, kohanda žablooni oma ideede järgi ning võta šnitti teiste listidest. 

Puhastustööde To-Do list

Ülesande jaotamine väiksemateks saavutatavateks võib aidata teil tunda end rohkem motiveeritult ning saavutuse tunne suureneb iga tehtud koristus ülesandega. Kui olete paika pannud ToDo listi, kus on piisavalt palju kuid küllaltki lihtsaid ja kiirelt mööda minevaid ülesandeid, siis suureneb tehtud task’ide arv pidevalt ja rahulolu samuti. Vajalike ülesannete kirja panekuks võid abi leida juba eelnevalt tehtud ToDo listidest, mis on koristuse jaoks üles kirjutatud, kohanda žablooni oma ideede järgi ning võta šnitti teiste listidest. 

kodu koristamine

Pane paika motiveeritud koristusplaan

Teine võimalus kodu suurpuhastuse jaoks leida motivatsioon on tegevusplaani koostamine. Puhastusprotsessi planeerimine aitab püsida organiseeritud ja hoida fookust kõige tähtsamal. Sageli ilma plaanita koristades leiame end olukorrast, kus üks ülesanne viib teiseni ning väga kiirelt oleme koristustegevusest hoopiski kõrvale kaldunud ning leiame end hoopis raamaturiiulit organiseerimas või mingit muud ebavajalikku tegevust tegemas. Selleks puhuks võiks koostada igas toas täitmist vajavate ülesannete kontrollnimekiri või koostada ajakava, mis seab paika iga ruumi puhastamise aja. Kindel plaan aitab, säilitades motivatsioon ja tagades, et ükski oluline ülesanne ei jääks tegemata. 

Tee suurpuhastus enda jaoks toredaks

Kodu suurpuhastus ei pea olema igav ja üksluine ülesanne. Puhastust saab muuta enda jaoks nauditavaks, lisades mõned toredad elemendid või tegevused, mida üheaegselt teha. Näiteks võite koristamise ajal kuulamiseks muusikat või podcasti, mille kuulamisest olete juba ammu unistanud. Sageli ei leita igapäeva töö kõrvalt aega, et ennast põnevate jutlustustega harida ning koristuspäev on selleks just ideaalne. Võite suurpuhastuse muuta ka mänguks, esitades endale või pereliikmetele väljakutse teatud ülesanne või tuba kindla aja jooksul ära koristada. Lõbusa elemendi lisamine puhastusprotsessi muudab selle nauditavamaks ja säilib motivatsioon.

Kindlasti on oluline, et puhkaksite koristuspäeva jooksul ning seaksite puhkehetked ka oma kavasse eelnevalt sisse, muidu võib see lihtsalt meelest minna. Kodu suurpuhastus võib olla füüsiliselt ja vaimselt kurnav. Oluline on teha pause laadimiseks ja läbipõlemise vältimiseks. Soovi korral võib pärast iga toa puhastamist teha väikese pausi või teha puhastusprotsessi keskel pikem paus. Pauside tegemine aitab teil kogu suurpuhastuse vältel motiveeritud ja värskena püsida.

Kodu koristamine: mis on keerulisemad ülesanded?

  1. Vannitoa puhastamine: Vannitubades kipub kogunema palju mustust ja mustust, eriti raskesti ligipääsetavates kohtades, nagu vuugivahed, WC-poti ümber ning duši all või vannis. Plekkide tõhusaks eemaldamiseks ja pindade desinfitseerimiseks on oluline kasutada sobivaid puhastusvahendeid ja tööriistu ning vuukide puhastamisel tuleb olla ettevaatlik.
  2. Köögi puhastamine: Köögid on tiheda liiklusega kohad, kus tekib rohkem rasva plekke ning bakteritel on lihtne paljuneda. See tähendab, et köögi puhastamine ei hõlma ainult pindade pühkimist, vaid ka seadmete ja pindade desinfitseerimist ning ahju, pliidi ja külmiku sügavpuhastamist.
  3. Vaipade ja polstri puhastamine: vaibad ja polster võivad sisaldada allergeene, baktereid ja mustust, mida võib olla raske tavalise tolmuimejaga eemaldada. Nende pindade sügavpuhastus aurupuhasti või professionaalse puhastusteenusega aitab eemaldada sügavalt kinnitunud plekke ja taastada nende välimuse.

Oluline on märkida, et nende puhastustoimingute raskusaste võib varieeruda sõltuvalt konkreetsetest puhastusvahenditest, tööriistadest ja kasutatavatest tehnikatest, samuti mustuse ja mustuse kogunemise tasemest. Regulaarne hoolduspuhastus võib samuti aidata nende ülesannete raskusi vähendada, vältides mustuse ja mustuse kogunemist aja jooksul.

Leia motivatsioon ilusatest ja organiseeritud kodudest

Veel üks võimalus kodu koristamise ajal motivatsioon leida on inspiratsiooni ammutada. Võib-olla soovite sirvida sotsiaalmeediat või kodusisustusajakirju, et saada ideid oma kodu korraldamiseks ja kaunistamiseks. Kui näha, kuidas teised inimesed on oma ruume täiustanud ning koristusega kõvasti vaeva näinud, võib see aidata ka oma kodu puhastus- ja organiseerimisprojektidega tegelemiseks. Näiteks on suuremate majade puhul väga raske kohati pesta aknaid ning kevade tulekul võiks olla akendepesu just üks põhilisi eesmärke, sest talvel on aknad läinud poriseks ning vihma/lume plekke on palju. Loe, miks oleks mõistlik akende puhastamiseks kaasata professionaalne koristusfirma.

Kui tunned end ülekoormatuna või motivatsioon puudub täielikult, võib alati sõpradelt ja perelt abi küsida, et töö sujuks kiiremini. Kui teil on keegi, kes teid aitaks, saate muuta protsessi nauditavamaks. Lisaks võiksite kaaluda professionaalse puhastusteenuse palkamist, et tulla toime mõne keerulisema ülesandega.

Premeeri end auhindadega

Samuti üks parimaid viise oma kodu sügavpuhastamisel motivatsiooni leidmiseks on end premeerida. Kui olete konkreetse eesmärgi või ülesande täitnud, lubage end kosutada millegagi, mis teile meeldib. Näiteks võite tunnustada end mõne lemmiksuupistega, teha peale rasket puhastuspäeva lõõgastav vanni või vaadata mõnda oma lemmiksarja episoodi. Saavutuste tähistamine võib aidata teil motivatsiooni säilitada ja tunda end eesmärgipäraselt. Telli juba hommikul lemmiktoit õhtuks endale ukse taha ja sea eesmärgiks, et selleks kellaajaks kuulutad suurpuhastuse lõppenuks ning seatud ülesanded peavad olema tehtud. Leia veel erinevaid nippe, kuidas end motiveerida ja premeerida. 

Kodu suurpuhastus võib olla keeruline ja aeganõudev ülesanne. Õige lähenemisega tuleb ka motivatsioon, mida vajate töö tõhusaks ja tulemuslikuks tegemiseks. Eesmärkide seadmine, To-Do listi tegemine, plaani koostamine, lõbu ja töö ühendamine, inspiratsiooni ammutamine, puhkamine ja enda premeerimine on kõik suurepärased viisid suurpuhastuse ajal motivatsiooni säilitamiseks. Neid strateegiaid silmas pidades saate muuta oma kodu puhtaks ja korrastatud ruumiks, mille üle võite uhkust tunda.

Küsi puhastusteenuse abi professionaalidelt

Kodu suurpuhastus võib olla keeruline ja aeganõudev ülesanne. Õige lähenemisega saate aga leida motivatsiooni, mida vajate töö tõhusaks ja tulemuslikuks tegemiseks. Eesmärkide seadmine, To-Do listi tegemine, plaani koostamine, lõbu ja töö ühendamine, inspiratsiooni ammutamine, puhkamine ja enda premeerimine on kõik suurepärased viisid suurpuhastuse ajal motivatsiooni säilitamiseks. Neid strateegiaid silmas pidades saate muuta oma kodu puhtaks ja korrastatud ruumiks, mille üle võite uhkust tunda.

Kui kodu koristamine ja selleks motivatsiooni leidmine tundub võimatu, siis TP Kinnisvarahooldus pakub laia valikuga puhastusteenuseid. Võta meiega ühendust ning aitame lahendada kõik puhtusega seotud probleemid.