fbpx
parkla

Parkla puhastamine: miks on tähtis parklas korda hoida?

Parkla puhastamist eiratakse sageli mitmel põhjusel, kuid kui parkla seisukord hakkab halvenema, võib see eksponentsiaalse kiirusega laguneda, tekitades ohtu turvalisusele ja põhjustades kulukaid remonditöid ning isegi juriidilisi karistusi. TP Kinnisvarahooldus uurib, kuidas rutiinne parkla puhastamine aitab muuta parklapinnad vastupidavamaks.

Põhjused, miks parklat pidevalt puhastada

Erosiooni vältimine

Puhastamata parkla on kindlasti täis prahti, sealhulgas peent tolmu, mustust, klaasikilde, erinevat sorti prügi jne. Aja jooksul see praht laguneb ja kulub parkla pindadele. Seda kulumist süvendab veelgi tuul, mis kannab prahti parklasse ja sealt tagasi. Need pidevad hõõrdumised põhjustavad erosiooni ja muudavad pinnad edasiste kahjustuste suhtes haavatavamaks. Näiteks kui sajab lund ning seda ära ei roogita, siis sellest tulenev niiskus kahjustab parkla pinda. Parim viis oma parklat hoida on tekkinud praht ära koristada ja investeerida lumekoristusteenusesse, et eemaldada survet ning minimeerida niiskuse sissetungimist.

Bakterite, seente ja muude kahjurite vältimine

Parklad võivad kiiresti muutuda ohtlike materjalide ja organismide, näiteks bakterite ja seente kasvukohaks. Neil vohama laskmine võimaldab neil ainult arvukalt kasvada ja laieneda ka parklast väljapoole. Seega kaitseb parkla puhtana hoidmine nii teie sisemisi pindu kui kohalikku keskkonda parkla ümbruses.

Mikroorganismid pole aga ainsad probleemsed külastajad, kes võivad parkimisplatsi vaevata. Erinevad kahjurid, putukad ja närilised, võivad samuti teie parklat kahjustada, kui jätate puhtuse kõrvale. Mustus ja mahajäetud praht meelitab nad ligi ning võivad teie parkla pinda kaevates, närides ja kriimustades rikkuda. Kui soovite, et teie parkla eluiga oleks pikk, siis peate vabanema kõigist kahjuritest, mis algab puhaste pindade säilitamisest.

Hea maine tagamine

Puhta parkla säilitamine on oluline, kuna see kujundab teie kinnisvara mainet. Teie parkla on esimene pind, millega inimesed kokku puutuvad, olgu nendeks kas külalised, töötajad või kliendid.

survepesur

Kuidas teostada parkla puhastus?

Parklat on võimalik puhastada ka iseseisvalt olemasolevate vahenditega, kuid seda tehes tuleb järgida, et sellel on ka tulemus. Tihtipeale on iseseisvalt parkla puhastamine ebaefektiivne ning tohutult ajakulukas ega ole seda väärt. 

Oma parklat saab aastaringselt puhtana ja vastupidavana hoida, tehes koostööd kvaliteetset puhastusteenust pakkuva ettevõttega. TP Kinnisvarahooldus pakub täispuhastusteenust kõikidele tööstusharudele, alustades parklate puhastamisest, lõpetades prügiveo ning muru niitmisega. Kui soovid lisateavet meie puhastusteenuste kohta, mida saame teie kinnisvara heaks teha, võta meiega ühendust siin.