fbpx
vannitoa plaadid

Vannitoa plaadid: kuidas neid puhastada?

Kuigi me kõik sooviksime, et meie vannitoad jääksid lõõgastavaks ja mustusevabaks ruumiks, on tegelikkus see, et pideval kasutamisel võivad need ruumid kiiresti määrduda. Eriti kui teil on vannitoas plaadid, võivad need muutuda kiiresti räpaseks tänu mustuse, seebivahu ja isegi hallituse kogunemisele. Ilma korraliku hoolduse ja puhastamiseta võivad määrdunud vannitoa plaadid muuta teie vannitoa ruumiks, mis on teie sügavpuhastuse nimekirja tipus.

Vannitoa ja dušši sädeleva väljanägemise säilitamiseks peate plaate pidevalt puhastama ja hooldama. Järgnevalt toob TP Kinnisvarahooldus välja näpunäiteid, kuidas vannitoa plaatidega ümber käia ning neid efektiivselt korras hoida. 

Kui tihti vajavad vannitoa plaadid puhastamist?

Vannitoa plaatide hooldamine nõuab regulaarset ja järjepidevat tööd. Mida kauem te puhastuste vahel ootate, seda raskem on eemaldada kogunenud mustust ning vältida hallituse ja seeni teket. Seetõttu soovitame vannitoaplaate heas korras hoidmiseks puhastada neid kord nädalas. See vähendab aega, mis kulub plaatide sügavpuhastamiseks ja küürimiseks. Veelgi ühtlasema puhtuse saavutamiseks oleks hea pühkida plaadid pärast igat kasutamist kaabitsaga maha, et vältida niiskuse kogunemist – hallituse tekkimise peamist põhjust. 

Asjad, mida vannitoa plaatide puhastamiseks vajate:

  • Kummikindad
  • Pihustuspudel
  • Äädikas
  • Nõudepesuseep
  • Söögisooda
  • Puhastushari (või tugev hambahari)
  • Rätik

Loe lisaks naturaalsete puhastusvahendite kasutamise kohta siit.

Kuidas vannitoa plaadid puhtaks saada?

1. samm: segage puhastuslahus

Vannitoa plaatide puhastamiseks on palju erinevaid võimalusi. Kuigi ka mõned poest ostetud puhastusvahendid toimivad päris hästi, on teil võimalik ise lihtsalt sobiv pesuvahend valmistada, kasutades kodus juba olemasolevaid asju. Tavaliseks puhastamiseks proovige segada pool tassi nõudepesuseepi ühe tassi kuuma valge äädikaga. 

Kui teie plaadid on valmistatud travertiinist või kivist, jätke äädikas vahele, kuna tänu happesusele võib nende värv tuhmuda. Selle asemel ajab asja ära pihustuspudelis segatud soe vesi ja nõudepesuvahend.

2. samm: pihustage plaate puhastusvahendiga

Asetage puhastussegu pihustuspudelisse ja kandke see vannitoa plaatide pinnale. Laske lahusel seista umbes 10 minutit, et aidata lagundada kogunenud kõva vett või seebivahtu. Kui olete mures oma põrandate äravoolu pärast, pange üleliigse lahuse imamiseks maha mõned vanad rätikud.

3. samm: puhastage vannitoa plaadid tugeva harja või hambaharjaga

Et oma vannitoaplaadid tõesti sädelevaks, äsja paigaldatud olekusse tagasi saada, peate katlakivi, seebi ja muu kogunenud mustuse füüsiliselt maha küürima. Alustuseks kasutage tugevat harja või vana hambaharja, et puhastada vuugivahed, seejärel liikuge kiirete ringjate liigutustega plaatide juurde. Vuugivahede puhastamise kohta saate täpsemalt lugeda TP Kinnivarahoolduse postitusest

4. samm: loputage puhastusvahend

Kui olete oma vannitoa plaadid ülalt alla põhjalikult ära puhastanud, loputage need sooja veega maha. See samm on hädavajalik, kuna iga järelejäänud lahus võib jätta plaatidele ja vuugivahedele kihi. Soe vesi aitab eemaldada ka kõik allesjäänud mustuseosakesed. 

5. samm: pühkige vesi liigniiskuse eemaldamiseks maha

Viimane samm selleks, et teie vannitoa plaadid jääksid läikivaks ja puhtaks, on nende pühkimine. Kuna järelejäänud vesi võib põhjustada hallitust ja seeni, on oluline seda sammu mitte vahele jätta. Kui teil on kaabitsat, kasutage seda niiskuse eemaldamiseks. Seejärel kasutage rätikut või mikrokiudlappi.

Kuidas eemaldada vannitoa plaatidelt plekke?

Ärge kunagi riskige oma tervisega, et puhastada aknaid ilma sobiva varustuseta. Inimesel, kellel pole nõuetekohast koolitust või varustust, on väga ohtlik isegi proovida oma äripinda puhastada. Professionaalsed aknapesuteenused on litsentseeritud, kindlustatud ja neil on aastatepikkuse kogemusega eksperdid, kes teavad, kuidas teenust õigesti ja turvaliselt teha. Samuti teavad nad täpselt, milliseid aknapesuvahendeid kasutada nii, et need ei kahjustaks aknaid, keskkonda ega inimeste tervist.

plaadid

Proovige söögisoodat

Finn Pegler, Deluxe Maidi omanik, soovitab valmistada pasta, mis koosneb kolmest osast söögisoodast ühe osa vee kohta. Neid tuleb hästi segada, kuni konsistents on peaaegu koogitaigna moodi. Seejärel tuleb kasta segusse hambahari ning hõõruda vuugivahesid ja plaate ringjate liigutustega. Söögisooda eemaldab tõhusalt plekid ja aitab desodoreerida ka püsivaid lõhnu, mida võib põhjustada hallitus, seega on see multifunktsionaalne meetod.

Kasutage aurupuhastit

Aurupuhastiga on kaasas terav otsik, mida saab kasutada nurkade, plaatide või vuugivahede puhastamiseks. See on ideaalne tööriist vannitoa plaatide puhastamiseks ja aitab raskesti ligipääsetavatesse pragudesse mustuse sattumise vastu. Aurust tulenev soojus on suurepärane ka paakunud mustuse eemaldamiseks. Selleks kandke plekile või pinnale auru ning puhastage seebi/äädika seguga.

Kui vannitoa plaatide ja vuugivahede puhastamine tundub teie jaoks liiga aeganõudev, kuid soovite siiski nautida puhast ruumi, siis TP Kinnisvarahooldus pakub erinevat sorti kvaliteetset puhastusteenust vastavalt teie soovile. Võtke meiega ühendust siit