fbpx
akende pesemine

Akende pesemine: millal ja kuidas seda läbi viia?

Kui päike särab eredalt, linnulaul rõõmustab ja loodus hakkab ärganud kevade märke näitama, on aeg pöörata tähelepanu ühele kodukoristuse olulisele osale – akende pesemine. Kevadise päiksega on eriti hästi näha, kui aknad on mustad ning terve talve mustust kogunud. Selles artiklis jagame teiega TP Kinnisvarahoolduse ekspertide nõuandeid, kuidas ja millal viia läbi akende pesemine, tagades sellega teie kodu või äripinna säravpuhtad aknad.

Millal on parim aeg akende pesemiseks?

Õige aja valimine akende pesemiseks on oluline, et tagada parim tulemus ja efektiivsus. Kuigi mõned inimesed eelistavad seda teha suvel sooja ilmaga, võib see tegelikult olla vähem soodne aeg, eriti kui päike paistab otse akendele. Sel juhul võib pesemise käigus tekkinud veepiiskade kuivamine jätta märgid ja triibud, mis ei vii oodatud tulemuseni. 

Seetõttu soovitavad TP Kinnisvarahoolduse eksperdid võtta pesemine ette kevadel või sügisel, kui temperatuurid on natuke külmemad kui suvel ja päike ei ole nii intensiivne. Ideaalne aeg on pilves päev või varahommikul enne päikese tõusu. 

Sügisel või kevadel pesemine on ka kodu üleüldise õhutamise jaoks ideaalne. Teised pereliikmed võiksid selleks ajaks kodust lahkuda ning hoonesse jäävad vaid akendega tegelevad inimesed. Pange selga mugavad ja soojad riided ning saate kogu korteri või maja aknapesu käigus ära õhutada, et soojale suvele või külmale talvele puhta ja korras koduga vastu minna. 

Mida heaks aknapesuks vaja läheb?

Vajalikud vahendid

Enne akende pesemist veenduge, et teil oleks kõik vajalikud vahendid ja tarvikud olemas:

  • ämber sooja veega
  • nõudepesuvahend või spetsiaalset akende pesemise vahend
  • mikrofiibrer puhastuslapp või pehme švamm
  • kummikindad ja põll, et kaitsta riideid 
  • paberrätikud kuivatamiseks
  • aknapesur või kummikaabits

Eemaldage suurem tolm ja mustus

Enne pesemist eemaldage akendelt esialgne tolm ja mustus. Seda saab teha lihtsalt tolmuimeja või pehme harjaga. See samm aitab vältida mustuse laiali kandumist ja hõlbustab pesemisprotsessi.

Pesemine ja kuivatamine

1. Segage ämbris sooja vett ja pesuvahendit vastavalt pakendil olevatele juhistele.
2. Kastke puhastuslapp või švamm pesuvahendisse ja pigistage välja liigne vesi.
3. Puhastage aknaklaase ringjate liigutustega, alustades ülemisest äärest ja liikudes alla poole. Võite kasutada ka spetsiaalset aknapesurit.
4. Pühkige aknaklaasid kuivaks ajalehtede või paberrätikutega, et vältida triipude ja laikude teket.
5. Kui aknapesuri või švammiga ei saa kõiki mustusejälgi eemaldada, kasutage kummikaabitsat, et need õrnalt lahti kraapida.

Viimased detailid

Kui aknad on puhtad ja kuivad, kontrollige hoolikalt, et poleks jäänud laike või triipe. Vajadusel korrake pesemis- ja kuivatusprotsessi, et tagada täiuslik tulemus.

Kasutage koristusfirma abi

 

Kui kontoriakende pesemine on liiga aeganõudev ja keeruline ülesanne ning kollektiiviga seda kiirelt ära ei jõua teha, võite alati kaaluda professionaalse koristusfirma palkamist. TP Kinnisvarahooldus pakub professionaalsed koristusteenuseid, ning tagab säravpuhtad aknad. Lisaks säästab koristusfirma tellimine ka teie aega ja vaeva. Meil on spetsiaalsed tööriistad ja oskused, mis tagavad akende korraliku puhastamise ilma triipude ja laikudeta.

Eriti mustade või kõrgete akende pesemine

 

Kui aknad on eriti mustad või asuvad kõrgemal, võib nende pesemine olla veidi keerulisem. Siin on mõned näpunäited, kuidas sellistes oludes akende pesemist lihtsustada:

Kasutage pikendatavat käepidet

Kõrgemate akende pesemiseks võib olla vajalik kasutada pikendatavat käepidet, mis võimaldab teil ulatuda kõrgematesse kohtadesse ilma redelit kasutamata. Pikendatava käepideme külge saab kinnitada aknapesuri või švammi, mis teeb akende pesemise ohutumaks ja mugavamaks.

Investeerige kvaliteetsesse aknapesurisse

Kvaliteetne aknapesur võib olla suureks abiks, eriti kõrgemate akende puhul. Kaasaegsed aknapesurid on varustatud pikendatavate käepidemetega ja spetsiaalsete pöörlevate peadega, mis võimaldavad teil ulatuda ka kõige raskemini ligipääsetavatesse kohtadesse.

Kasutage professionaalset puhastusteenust

Kui te ei tunne end mugavalt kõrgustes töötades või kui aknad on eriti raskelt ligipääsetavad, võib kaaluda professionaalse puhastusteenuse kasutamist. TP Kinnisvarahooldusel on kogemused ja vajalik varustus kõrgemate akende puhastamiseks ohutult ja tõhusalt. 

Kokkuvõte

 

Akende pesemine on oluline osa kodu või töökoha hooldusest, mis tagab teie kodu või äripinna puhtuse ja atraktiivsuse. Õige aja valimine ja korralikud töövõtted aitavad saavutada parimad tulemused. Kui soovite säästa aega ja tagada professionaalse tulemuse, võtke julgelt ühendust TP Kinnisvarahooldusega ning usaldage oma akende puhastamine kogenud spetsialistidele. Teie aknad särada varsti nagu uued!